Visszatérnek az Átkozott boszorkák – Nicole Kidman és Sandra Bullock újra együtt a folytatás forgatásán

A boszorkánytestvérek újra akcióban, ráadásul most először együtt jelentkeztek be a forgatásról.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 2 perc
Forrás: Warner Bros.

Nicole Kidman szívhez szóló videóval lepte meg a rajongókat Instagramon, ahol Sandra Bullockkal együtt jelentette be: elkezdődött az Átkozott boszorkák 2 forgatása. „A boszorkányok visszatértek. Owens-nővérek első napja a forgatáson! #PracticalMagic” – írta a Jókislány sztárja a poszt mellé, miközben Sandra Bullock hangja is hallatszik a videóban: „Úgy tűnik, sok dolgunk lesz még.”

Férfiak, vigyázat!

A két színésznő először 1998-ban játszotta el Sally és Gillian Owens szerepét, a különleges testvérpárt, akiket egy családi átok sújt – minden férfi, akibe beleszeretnek, biztos halálra van ítélve. A folytatást Susanne Bier rendezi, akivel Bullock a Madarak a dobozban, Kidman pedig a The Perfect Couple című sorozatban dolgozott már együtt.

Kidman szerint tökéletes a csapat: „Sandy is dolgozott már vele, szóval úgy éreztük, ez egy igazi boszorkányos háromszög, mert mindannyian jól ismerjük egymást. Nagyon izgalmas, hogy most egy ilyen laza, varázslatos filmen dolgozhatunk együtt.”

A legendás nagynéniket ismét Dianne Wiest és Stockard Channing alakítják majd, akik a lányokat nevelték a szülők halála után. Az új arcok között ott lesz Joey King, Lee Pace, Maisie Williams, Xolo Maridueña és Solly McLeod is.

A rajongók számára csalódás lehet, hogy Evan Rachel Wood – aki az első részben Bullock karakterének lányát játszotta – ezúttal kimarad a filmből. „Felajánlottam, hogy akár egy jelenet, akár egy mondat erejéig is visszatérek, de azt mondták, új színészt keresnek a szerepre. Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom, de ez nem az én döntésem volt” – írta Wood az Instagramon.

A folytatás forgatókönyvét Akiva Goldman (az eredeti film társszerzője) és Georgia Pritchett írta, a két főszereplő – Bullock és Kidman – pedig producerként is részt vesznek a munkában, akárcsak Denise Di Novi.

Az Átkozott boszorkák 2. premierje 2026. szeptember 18-án lesz a mozikban.

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×