Július 13-án közölte Frank X. Shaw, a Microsoft kommunikációs vezetője, hogy Törökország feltétel nélkül engedélyezte az Activision Blizzard felvásárlását a redmondi vállalatnak. Lulu Cheng Meservey, az Activision Blizzard kereskedelmi vezetője szerint a török versenyhivatal, a Rekabet Kurumu feltétel nélkül támogatta a felvásárlást.
Ezzel már a világ 40 országában engedélyezték az akvizíciót. Köztük olyanok, mint az Európai Unió 27 tagállama, Japán, Kína, Szaúd-Arábia, Brazília, Szerbia, Chile, Dél-Afrika, Dél-Korea és Ukrajna is. Ausztrália, Új-Zéland és Kanada korábban aggályaikat fejezték ki az ügylettel kapcsolatban, de hivatalosan egyikük sem blokkolta azt.
Egyedül az Egyesült Királyságban zajlik még pereskedés. Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (Federal Trade Commission, FTC) az elmúlt hónapban próbálta meg jogi útra terelni az ügyet, amely FTC vs Microsoft néven híresült el. A bíróság végül a Microsoftnak adott igazat és elutasították az FTC fellebbezését is. Ezzel az Egyesült Államokban kénytelenek lesznek jóváhagyni az ügyletet.
A brit Verseny- és Piacfelügyelet (Competition and Markets Authority, CMA) már április óta blokkolja a felvásárlást. Az utóbbi napokban kiszivárgott hírek szerint a Microsoft megajánlotta a hatóságnak, hogy átadják a felhőalapú streaming licencjogokat az Egyesült Királyságban a helyi szolgáltatóknak, így nem szűkítenék a piacot. A CMA korábban aggodalmát fejezte ki, hogy amennyiben az Activision Blizzard a Microsofthoz kerülne, az előnytelen lenne a brit játék streaming piacra nézve. Hasonló aggályai voltak az EU-nak is, de velük külön megállapodást kötött a Microsoft.
Már csak napok választanak el minket attól, hogy végre lezáruljon az ügy, a szerződéskötés határideje július 18-a, eddig kéne meghoznia a döntést a CMA-nak. A Sony és a Microsoft eközben megállapodást kötött arról, hogy a Call of Duty az elkövetkezendő tíz évben is elérhető legyen PlayStationön.
Szólj hozzá!