Izzíthatjuk a motort: Készül az új Gran Turismo

A Polyphony Digital már fejlesztőket toboroz a következő játékhoz.

Faragó Dániel
Olvasási idő: 2 perc
Forrás: PlayStation

Lassan már 25 éve szolgáltatja a jobbnál jobb autóversenyzős szimulátorokat a Gran Turismo. A legutóbbi rész már négy éve jelent meg, azóta kisebb DLC-kel, ingyenes móddal, illetve egy mozifilmmel bővült a széria. A Polyphony Digital viszont úgy tűnik belevágott a Gran Turismo következő részébe és már keresik is a fejlesztőket a projekthez.

Fejlesztőket toboroznak az új Gran Turismo játékhoz

Közel 18 új állás jelent meg a Polyphony Digital oldalán, írta meg az Insider Gaming. A japán szöveget lefordítva az álláshirdetés szerint új ötleteket, új művészeti koncepciókat és technológiákat várnak el a jövendőbeli alkalmazottól. A kiemelt felhívás szerint a Gran Turismo gyártásához keresnek új fejlesztőket, mely egyértelműen a következő játékot jelenti.

Mivel a tesztelőktől, projekt menedzserig, különböző CGI és egyéb művészekig toboroznak, így ez több lehet, mint egy DLC, így feltehetően már a Gran Turismo 8 készülhet a japán stúdiónál.

Mikor jöhet a következő Gran Turismo?

Tekintve, hogy mekkora időt ölel fel manapság egy ilyen méretű játék fejlesztése a Gran Turismo 8-ra még éveket várhatunk és az sem kizárt, hogy már csak PlayStation 6-ra jelenik meg. A legutóbbi nagy játék, a Gran Turismo 7 még 2022-ben jelent meg PS4 és PS5 konzolra. A játék akkor nagyon jó kritikákat kapott a lenyűgöző grafikáért és élethű versenyszimulátoros játékmenetért, azonban többen kritizálták a mikrotranzakciók előtérbe kerülését a szoftverben.

Azóta csak egy ingyenes demót kapott a széria My First Gran Turismo címen, illetve tavaly év végén egy Power Pack DLC-t. 2023-ben jelent meg Neill Bloomkamp rendezésében a Gran Turismo mozifilm, mely vegyes kritikákat kapott, de világszinten 122 millió dolláros bevételt generált szemben a 60 milliós büdzsével.

Gran Turismo 7 Power Pack
Forrás: PlayStation

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×