Októberben érkezik a Fuse Games új játéka, a Star Wars: Galactic Racer, amely hosszú kihagyás után visszahozza a versenyzős műfajt a messzi-messzi galaxisba. A játék egyszerre nyúl vissza a régi fogatversenyzős címekhez, illetve az újabb autóversenyzős játékokhoz is, mindezt Star Wars köntösben. A sajtó képviselői nemrég kipróbálhatták a szoftvert és többen arról számoltak be, hogy nagyon egyedi és újszerű megközelítést kapott a játék kampányának felépítése.
Roguelite stílusú kampányt kap a Star Wars: Galactic Racer?
A külföldi gaming sajtó képviselői belekóstolhattak a játék demójába és többen egy izgalmas és újszerű megoldásra hívták fel a figyelmét a játékosoknak. Az amerikai IGN beszámolója szerint a játék fő kampánya egy roguelite megközelítést kap majd. A játék engedi, hogy teljesen testreszabjuk a főszereplő Shade kinézetét és a választott siklónkat is, de ez valahol igaz a küldetésekre is.
Mivel a fogatverseny és úgy általában minden verseny a messzi-messzi galaxisban halálos, nincs második esélyed. Ennek szellemében ahhoz, hogy elindulhassunk egy versenyen szükségünk van League Tokenekre. A Burnout játékhoz hasonlóan itt is úgynevezett Eliminator versenyeket kell megnyernünk, de ha veszítünk elveszítjük a tokent és kezdhetjük újra az egészet. De mivel roguelite-ról van szó az addig megszerzett cuccokat és fejlesztéseket megtarthatjuk.
Éppen ezért a játék többféle végigjátszást ajánl és a következő futamon lehet, hogy máshogy döntünk, más módosítókat választunk, így nem lesz két egyforma verseny. A gameplay videókban ráadásul jól látható, hogy minként hat a környezet a járművünkre és hogyan működik a túlmelegedés. Egy forró, sivatagos környezetben gyorsabban hevül a motor és könnyebben felrobbanhat, míg egy fagyos bolygón hamar lehűl és lelassul, itt egyfajta hőkapukon kell áthaladnunk. A Burnouthoz hasonlóan, ha ütközünk, egy lassított jelenetben láthatjuk, amint járművünk megsemmisül.
Két futam között pedig lehetőségünk van Shade-et irányítva sétálni és körbe járni a helyszínt. Itt szóba elegyedhetünk a helyiekkel, fejlesztéseket vásárolhatunk a Hibi nevű ardenniaitól vagy a beszélhetünk a szervező besalisk Darius Paxszal.
Sebulba visszatér és újra halálos a fogatverseny
A fentebb taglalt fő kampány időben A Jedi visszatér után játszódik a Birodalom bukását követően az Új Köztársaság érájában. Itt újraéled a versenyzés a Külső Peremvidéken, de már nem fogatokkal, hanem hagyományos siklókkal. A kampányban felbukkan az idős Sebulba is, aki egy segítőnk lesz a bűnszervezetek elleni futamban.
A játékban viszont lesz egy külön fogatversenyes árkád mód is. Ez pont az a Boonta esti verseny, mint amit a Baljós árnyakban is láthattunk. Itt irányíthatjuk Sebulbát a fogatjában és hajmeresztő versenyekben vehetünk részt. A fogatok másfajta irányítást igényelnek, mint a siklók, Tatuin szűk kanyonjai és folyosói pedig nagyon veszélyesek.
A játékban ezenkívül multiplayer mód is lesz, ahol a gép helyett társainkkal mérhetjük össze képességeinket. A Fuse Games úgy látszik abszolút érti a versenyzést és egy nagyon izgalmas Star Wars-játékkal készülnek a rajongóknak. A Star Wars: Galactic Racer október 6-án érkezik PC-n, PS5-ön és Xbox Series X/S-en, a játék már előrendelhető többféle kiadásban.



Supergirl (2026) • (12) • amerikai kaland-sci-fi, 110 perc – Bemutató ideje: június 25.









