Stitch legyőzhetetlen, lassan tipeg utána a Balerina bevételekben

Fogatlan vajon végül le tudja majd győzni a 626-os kísérletet?

Kajtár Virág
Olvasási idő: 3 perc
Forrás: Disney

Az újonnan érkező Balerina sem tudta megelőzni mindenki kedvenc csillagkutyáját, aki immár harmadik hete uralja a bevételi listákat. A Disney újragondolása, mely egy hawaii kislány és egy rakoncátlan űrlény barátságát eleveníti fel, egyszerre debütált Ethan Hunt utolsó bevetésével, ami csúnyán alulmaradt vele szemben – a sorrendet viszont a héten az Így neveld a sárkányodat minden bizonnyal felperzseli.

Az idei legnagyobb csobbanás lehet Stitché

A Lilo és Stitch már eleve nagy csobbanással érkezett, 146 millió dollárt kaszált a nyitóhétvégéjén, jelenleg 32,5-tel zárta a harmadik kört. Világviszonylatban 772 millió dollár környékén jár, a Disney szerint pedig ez lehet az idei első film, ami eléri a mágikus egymilliárdot, amiről az Egy Minecraft film éppen lecsúszott 951 millióval (igaz, még nincs vége a pályafutásának mindenhol, sőt).

Elesett a Balerina

A Balerina ezzel szemben alulmúlta a várakozásokat is és mindössze nagyjából 26 millióval megszerezte a második helyet. Bár a kritikusok és a nézők egészen jó véleménnyel vannak róla, úgy tűnik, még magának a Rémkirálynak az előzetesekben való ellövése sem tudta meggyőzni az embereket. A film helyzete világviszonylatban valamivel jobb, úgy 51 millióval zárt. Ám még ez is messze esik a 90 milliós büdzséjétől. A harmadik és a negyedik helyet a Mission: Impossible – A végső leszámolás (15 M) és a Karate kölyök (8,7 M) csípték meg.

Milyen magasra repülhet Fogatlan?

A héten érkezik a Dreamworks párosa, vagyis Hablaty és Fogatlan, az Így neveld a sárkányodat pedig az előzetes felmérések alapján becélozza a 100 milliós nyitóhétvégét. A legrosszabb becslések is valahol 80 millió dollár környékén mozognak, így Fogatlan és Stitch küzdelme rövid életű lesz minden bizonnyal. Ráadásul a sárkányok sem terveznek egyhamar leszállni majd.

Hibbant-sziget vadregényes tájain, ahol a vikingek és a sárkányok nemzedékek óta elkeseredett ellenségek, Pléhpofa, a hatalmas törzsfőnök (ismét Gerard Butler) leleményes fia, Hablaty (Mason Thames; A fekete telefon) szembeszáll az évszázados hagyományokkal, amikor összebarátkozik Fogatlannal, a rettegett Éjfúriával. Amikor egy ősi fenyegetés bukkan fel, amely a vikingeket és a sárkányokat is veszélyezteti, Hablaty és Fogatlan barátsága lesz a kulcs egy új jövő kialakításához. Együtt kell végigjárniuk a béke felé vezető utat, túlszárnyalva világuk határait, hogy megtudják, mit jelent hősnek és vezetőnek lenni.

How to train your dragon
Forrás: IMDB

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×