Mégis kaphat valódi lemezes kiadást a GTA VI alig egy hónappal a kódos premier után

A gyűjtők fellélegezhetnek.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: Rockstar Games
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

Miután a Rockstar Games végre leleplezte a GTA VI árait, az Ultimate Edition részleteit és a novemberi előtöltési menetrendet, nem volt teljesen felhőtlen a rajongók öröme. Hatalmas felháborodást váltott ki a hagyományos adathordozókat kedvelők körében az a döntés, miszerint a boltokba kerülő dobozokban nem lesz fizikai Blu-ray lemez, csupán egy letölthető digitális kód. Egy friss iparági pletyka szerint azonban ez az állapot nem tart örökké: a lengyel PPE.pl szaklap belsős információi alapján a GTA VI mégis megkapja a maga valódi lemezes kiadását, méghozzá 2026 decemberében.

Első körben csak kód, karácsonyra viszont jöhet a fizikai korong

A lengyel lap egy olyan forrásra (Graczdari) hivatkozik, aki korábban már hajszálpontosan megjósolta, hogy a Rockstar lemez nélküli indítást tervez a novemberi rajtra. Az informátor szerint a november 12-én boltokba kerülő „code-in-a-box” verzió csupán az első gyártási hullámot jelenti, amellyel a stúdió letudja a kezdeti rohamot.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

Általánosságban elmondható, hogy a kódos kiadás egy egyszeri lövés lesz, amelyet kicsivel később követ majd a klasszikus, lemezes opció.

Ha ez a pletyka igaznak bizonyul, az megerősíti azt a teóriát, miszerint a Rockstar szándékosan késlelteti a fizikai lemezek gyártását és kiszállítását a boltokba. Ezzel a drasztikus módszerrel akarják ugyanis megakadályozni azokat a globális és idő előtti szivárgásokat, amelyek az év elején például a Resident Evil Requiem megjelenését is teljesen tönkretették az interneten a raktárakból kikerülő korai példányok miatt.

Van azonban a dolognak egy sokkal profitorientáltabb, cinikusabb olvasata is, amely kísértetiesen emlékeztet arra, ahogyan a Rockstar a PC-s verziókat szokta kezelni. A stúdió előszeretettel adja ki a számítógépes átiratokat egy évvel a konzolos rajt után, ami rendszeresen arra készteti a leglelkesebb rajongókat, hogy a FOMO (a lemaradástól való félelem) miatt először megvegyék a játékot PlayStationre vagy Xboxra, majd később újra kicsengessék a teljes árat a PC-s verzióért.

Az elemzők szerint a szülővállalat Take-Two pontosan tudja, hogy a lemez hiánya egyáltalán nem fogja visszavetni a november 19-i eladásokat, hiszen a játékot így is mindenki megveszi a start napján. Viszont ha alig néhány héttel később, az ünnepi szezonban a boltokba küldik a valódi, fizikai Blu-ray korongot is, a fanatikus gyűjtők jelentős része valószínűleg hajlandó lesz újabb 80 dollárt áldozni azért, hogy a polcukra tehessék a kézzelfogható verziót. Bárhogy is legyen, a lemezgyűjtőknek érdemes lesz türelmesnek lenniük.

GTA VI
Forrás: Rockstar Games
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem