Kiszivároghatott a Halo: Campagin Evolved megjelenési dátuma

Az eredeti Halo remake változata hamarabb jöhet, mint hinnénk.

Faragó Dániel
Olvasási idő 3 perc
Forrás: Halo Studios
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

Még tavaly, a Halo 25 éves születésnapján jelentették be, hogy Halo: Campagin Evolved címen jön az első Halo-játék felújított, remake változata Unreal Engine 5-tel. Ahogy a címe is jelzi, ez a változat kifejezetten az egyjátékos kampányra fókuszál, elhagyva a multiplayert, ráadásul nemcsak Xbox, hanem PlayStation 5 konzolra is megjelenik. A megjelenési dátumot 2026-ra ígérték, a mostani szivárgásból pedig kiderült a pontos hónap és nap is.

Nyáron visszatér Master Chief, de új változatban

Az ismert Halo adatbányász, grunt.api osztotta meg a hírt az X-en, mely a Halo: Campagin Evolved megjelenési dátumára utal. Egy furcsa, kódolt üzenetben egy képlet látható, melyek a rajongók visszafejtettek és ez a következőket jelentette:

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

A korai hozzáférés július 23-án, a játék megjelenési dátuma pedig július 28-án lesz.

Természetesen mindenki vegye ezt erős fenntartásokkal, semmi hivatalos megerősítés nem érkezett erről még. Asha Sharma, a Microsoft Gaming új vezérigazgatója már bejelentette, hogy június 7-én tartják az Xbox Game Showcase-t, így a hivatalos megerősítésre ott számíthatunk majd. Korábban már kiderült, hogy a játék már tartalmilag készen van, az utolsó simításokat végzik a szoftveren.

A Halo Infinite volt fejlesztője csalással vádolja a Halo Studiost?

A Halo legutóbbi része, a 2021-es Halo Infinite volt, melyet a 343 Industries fejlesztett PC-re és Xboxra. A stúdiót azóta átszervezték és átnevezték Halo Studiosra, mivel a Halo Infinite nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Számos fejlesztő már otthagyta a stúdiót és úgy tűnik van, akinek jogi vitája is van a céggel.

Április elején jött a hír, hogy Glenn Israel, a Halo Infinite korábbi művészeti rendezője, aki 17 évig dolgozott a cégnél, 2025 végén kilépett. Isreal állítása szerint számos etikátlan és jogtalan lépést tapasztalt a vezetőségtől beleértve a feketelistára helyezést, a csalást, a részrehajlást, valamint többszörös zaklatásokat, amelyek célja, a „nemkívánatos”, de amúgy jó hírű alkalmazottak elbocsájtása miatt volt.

Israel ezért jogi lépéseket tett és beperelte a Microsoft HR vezetőit. A volt kollégái kiálltak mellette, a Microsoft pedig a Windows Centralon megosztott nyilatkozatában igyekezett tisztázni a helyzetet és biztosítottak mindenkit, hogy komolyan veszik az ügyet és tisztelik az alkalmazottaikat. Reméljük ezek az ügyek nem nyomják rá a bélyegét a Halo Studiosra és a közelgő Halo: Campagin Evolved játékra.

Halo: Campaign Evolved
Forrás: Halo Studios
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem