Főoldal Játékok Japán politikusok is vizsgálják az Assassin’s Creed Shadows történelmi hitelességét
Játékok

Japán politikusok is vizsgálják az Assassin’s Creed Shadows történelmi hitelességét

Akár a japán országgyűlés elé is kerülhet az ügy.

465
Assassin's Creed Shadows
Forrás: Ubisoft

Már a májusi leleplezése óta kritikákkal illetik az Assassin’s Creed Shadows videójátékban ábrázolt szereplők és szimbólumok történelmi hitelességét. A Ubisoft őszi nagy videójátéka a nagy múltú orgyilkos széria legújabb darabja, amely a 16. századi feudális Japánba kalauzolja el a játékost. A főszerepben a valós történelmi személy, az afrikai szamuráj Jaszuke és a kitalált asszaszin sinobi, Naoe kalandjait követhetjük majd. A játékosok felől már sok negatív kritika érte a játékot, még petíció is indult ellene. Erre pedig felfigyelt a japán politika is és egyes képviselők is elkezdték nyíltan kritizálni a videójátékot.

Július 10-én posztolt az X-re egy bizonyos Satoshi Hamada, aki a japán országgyűlés felsőháza, a Tanácsosok Házának tagja. A politikus röviden annyit közölt, hogy már folynak a tárgyalások egy francia szórakoztatóipari vállalattal, hogy a játékban ábrázolt japán történelmet megváltoztatták. A politikus egy japán művészre reagált, aki részletesen kifejtette a problémákat a játék történelmi hitelességével kapcsolatban. Hamada a poszt végén kéri a nyilvánosságot és a játékosokat, hogy írják le a látható problémákat a játékkal kapcsolatban.

A közösségi médiában megjelent kritikák alapján az Assassin’s Creed Shadows-ban több történelmi motívum is tévesen, hibásan van ábrázolva. Több szakértő is szóvá tette, hogy az épületek és évszakok rosszul vannak ábrázolva, néhol véletlenül kínai feliratok vannak japán helyett, vagy bizonyos ruhák sem passzolnak. Ugyancsak nagy port kavart, hogy korabeli zászlók is tévesen vannak ábrázolva. A PC Gamer cikkében foglalkoztak ezzel részletesen. A játék koncepciós rajzain figyeltek fel arra, hogy a háttérben olyan fekete zászlók láthatók, amelyek egy Sekigahara Teppotai nevű, ma is létező hagyományőrző társaság motívumai és ezek felhasználására nem kért engedélyt a Ubisoft. A francia játékkiadó helyi képviselete, a Ubisoft Japan azóta bocsánatot is kért ezért.

Korábban már Elon Musk is beleállt a játékba ám ő kifejezetten kultúrpolitikai vonalon, mert a woke-ot hibáztatta. Az Assassin’s Creed a történelemre alapozott kitalált, fiktív scifi. A történet szerint a modern kor embere egy Animus gép segítségével éli újra ősei genetikai emlékét, miközben egy ősi földönkívüli civilizáció ereklyéit kutatják. Mindezt két középkori szervezet, a Templomos Lovagrend és a nizárita Assasszinok összeesküvéses konfliktusa teszi keretbe, akik minden korban, minden földrészen felbukkannak.

A széria sosem volt hiteles történelmileg, a korábbi megannyi játék, könyv vagy képregény ugyanúgy fikciós művek voltak, ilyen alapon nem is érdemes rajta számonkérni. Azonban a Ubisoft többször is kiemelte a marketing során, hogy ők törekedtek a hitelességre, ilyen módon érthető, hogy a japánok szeretnék, ha történelmük megfelelő módon lenne ábrázolva. Ha az ügy eléri a japán országgyűlést, akkor a kormánynak megvannak az eszközei arra, hogy változtatásokat kérjenek a videójátékon még a megjelenés előtt. Az Assassin’s Creed Shadows november 15-én érkezik PC-re, PS5-re, Xbox Series X/S-re és macOS eszközökre.

Assassin's Creed Shadows
Forrás: Ubisoft
Szerző
Faragó Dániel

Gamer, videójátékos újságíró és Star Wars rajongó. Akkor került kapcsolatba a játékokkal, amikor először a kezébe adták a Rogue Squadront és a Tomb Raidert. 2019-ben kezdett el videójátékokról írni a Ziro.hu portálján. Jelenleg a Rebo.hu főszerkesztő helyettese és a Wide Screen gaming szerkesztője

Szólj hozzá!

Közelgő események