James Gunn majdnem összehozta Deadpoolt és a DC-t – Ryan Reynolds is benne lett volna

A rajongók álma majdnem valóra vált: James Gunn elárulta, hogy eredetileg Deadpool is felbukkant volna a Peacemaker sorozatban, és Ryan Reynolds is igent mondott az ötletre.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: Marvel Studios
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

A képregényrajongók évtizedek óta várnak arra, hogy a Marvel és a DC világa végre találkozzon a mozivásznon. Most kiderült, hogy ez az álom nem is volt olyan távoli: James Gunn, a DC Studios vezetője és a Peacemaker – Békeharcos alkotója elárulta, hogy komolyan fontolgatta egy Deadpool-kameót a sorozat második évadának fináléjában. Az ötlet nemcsak elméleti volt – Ryan Reynolds is nyitott lett volna rá.

Gunn: „Azt akartam, hogy kinyitják az ajtót, és Deadpool ott legyen”

A ComicBook által is idézett sajtótájékoztatón Gunn elmondta, hogy a Peacemaker – Békeharcos 2. évadának egyik jelenetében, ahol az ARGUS ügynökei különböző univerzumokat vizsgálnak, eredetileg Deadpool is szerepelt volna egy pillanatra.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

„Azt akartam, hogy kinyitják az ajtót, és Deadpoolt lássuk egy szobában” – mesélte Gunn.
„Beszéltem Ryan Reynoldsszal is erről, de rengeteg jogi akadályba ütköztünk volna. Ő akarta csinálni.” A rendező nevetve hozzátette: „Most biztos mindenki erről fog beszélni, hogy ott volt Deadpool a másik szobában. Lehet, nem kellett volna elmondanom.”

A cameo természetesen jogilag szinte lehetetlen lett volna. Deadpool a Disney tulajdonában lévő Marvel Studios karaktere, míg Békeharcos az HBO gyártásában készül a DC Univerzum részeként. Egy ilyen jelenethez mindkét stúdió beleegyezése, jogi osztályai és rengeteg kreatív jóváhagyás kellett volna – ami gyakorlatilag lehetetlenné tette a terv megvalósítását.

Mégis, már az is nagy szó, hogy Gunn és Reynolds beszéltek róla. A rendező ötlete szerint az egyik univerzum kapuján át bepillanthatott volna a néző a Marvel-világba, ahol Deadpool a rá jellemző módon valószínűleg egy negyedik falat áttörő poént sütött volna el.

Egyre közelebb a Marvel–DC találkozás?

Bár a crossover végül nem valósult meg, Gunn kijelentése sok rajongónak új reményt adott. A Marvel vezetője, Kevin Feige, és Gunn korábban már utaltak arra, hogy a jövőben nem kizárt egy közös film a két univerzum között. Az író-rendező mostani szavai ezt erősítik, ha már eljutottak odáig, hogy beszélgetnek egy ilyen lehetőségről, az azt jelenti, hogy az ötlet már nem elérhetetlen. Ahogy Gunn fogalmazott: „Lehet, hogy most nem történt meg… de egy nap az az ajtó tényleg kinyílik.”

És ki tudja – talán amikor megteszi, Deadpool lesz az első, aki kiszól a nézőknek onnan.

Peacemaker - Békeharcos
Forrás: HBO
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem