Vissza a tervezőasztalhoz. A legfrissebb hírek szerint a Marvel Studios még időben ismerte fel, hogy mennyire súlyos gondok vannak a Daredevil: Born Again gyártása körül, ezért úgy döntettek, hogy dobják mindazt, amit eddig kidolgoztak, és elölről kezdik. Miután rájöttek, hogy a Disney+ sorozata nem működik ebben a formában, egy teljesen más megközelítést alkalmaznak majd.
A Daredevil: Born Again című sorozatot még 2022 nyarán jelentették be, s talán a Marvel Studios legjobban várt Disney+ tévésorozata, de a WGA – ami két hete hivatalosan is véget ért már – és a SAG-AFTRA sztrájkjainak eredményeképpen a 18 epizódból álló sorozat gyártását még júniusban leállították.
A The Hollywood Reporter adta hírül, hogy a sorozatnak kevesebb, mint a felét forgatták le, de miután átnézték a felvételeket, Kevin Feige-nek elég volt, hogy úgy döntsön, nem működik a dolog. Ezt követően meghozták a döntést, majd a Marvel Studios a múlt hónapban kirúgta Chris Ord és Matt Corman vezető forgatókönyvírókat, valamint a hátralévő epizódokhoz csatlakozott rendezőket.
A terv most az, hogy lényegében teljesen átdolgozzák az élőszereplős sorozatot az alapoktól, egészen a kreatív szintről kezdik felépíteni Daredevil visszatérését, s mindezt új írókkal és rendezőkkel képzelik el.
Ord és Corman egy olyan jogi procedúrával rukkoltak elő, amely nagyban különbözik attól, amit a Netflix bemutatott a saját gyártású sorozatában. Ha hihetünk a pletykáknak, akkor a főszereplőt alakító Charlie Cox csak a negyedik epizódban öltötte volna magára a szuperhős jelmezt. Ez még egy 18 epizódos évadban is furcsa döntés.
“A Marvel, miután zöld utat adott a koncepciónak, úgy találta, hogy újra kell gondolnia a sorozat eredeti szándékát” – magyarázza a szaklap. “A Marvel azt tervezi, hogy megtart néhány jelenetet és epizódot, bár más sorozatelemeket is beiktatnak, Corman és Ord pedig executive producerei lesznek a két évadot felölelő sorozatnak”.
Az itt alkalmazott átalakítás része a Marvel Studios új szemléletének, amit szeretnének alkalmazni a sorozatoknál a jövőben. A terv most az, hogy vérbeli showrunnereket vesznek fel, akikhez a filmes vezetők helyett teljes munkaidős tévés vezetők csatlakoznak majd. Ahogy a Marvel részéről Brad Winderbaum fogalmazott: “Olyan vezetőkre van szükségünk, akik elkötelezettek e médium iránt, akik a streamingre, a televíziózásra koncentrálnak, mert ez két különböző forma”.
A megújult fejlesztési folyamatnak köszönhetően a showrunnerek pilotokat (első epizódokat) és sorozatterveket (angolul bibles) írnak – majd az utómunkálatok során fogják eldönteni az addig felvett anyagok alapján, hogy szükség van-e költséges újraforgatásokra.
Másik fontos változás, hogy az úgynevezett limitált sorozatok helyett inkább a tágabb történetek kerülnek előtérbe, vagyis többévados sorozatokat kaphatunk, de ami ennél is fontosabb, hogy a Marvel Moziverzum egyes produkció szorosabban kapcsolódnak majd egymáshoz, ahogy ezt megszokhattuk a korábbi években. Mint láttuk, a mostani megközelítés vegyes eredményekhez vezetett, különösen akkor, amikor az egymással ütköző gyártási ütemtervek miatt nem tudták összekapcsolni az egyes sorozatokat a filmekkel. Többnyire azért kapott sok kritikát az MCU 4. fázisa, mert sok új szereplőt hoztak be, de a történetek önállóak voltak, és a minőség sem volt a régi.
Valószínűleg ezzel a nagy átszervezéssel a Daredevil: Born Again még hátrébb csúszik a megjelenési naptárban, és nehéz megmondani, hogy az eddig hallottakból végül mi teljesül, és például a Megtorló vagy Kingpin visszatérnek-e.
Szólj hozzá!