Visszatér a valódi rettegés a Resident Evil Requiem világába

Egy friss interjúból kiderült, miért a Resident Evil Requiem lesz az utóbbi évek legfélelmetesebb videojátéka!

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 3 perc
Forrás: Capcom

A túlélőhorrorok rajongói számára mindig ünnep, amikor egy klasszikus sorozat visszakanyarodik a legsötétebb gyökereihez. Bár az akciódúsabb epizódok is megtalálták a maguk közönségét, sokan a vérbeli, lassú rettegést hiányolták az elmúlt időszakban. A fejlesztők szerencsére meghallották ezeket a hangokat, és a megjelent Resident Evil Requiem esetében egyértelműen a libabőrt okozó atmoszférára helyezték a hangsúlyt. Az egyik új főszereplőt alakító színésznő nemrég izgalmas kulisszatitkokat osztott meg a munkálatokról. Elmesélte, milyen elképesztő módszerekkel próbálták elérni a stúdióban azt a fojtogató hangulatot, ami a képernyőkön keresztül is ránk telepszik majd.

Új arc a zombiapokalipszisben

Míg Leon Kennedy karakterét egy igazi veterán, az eddigi feldolgozásokban és animációs sorozatokban is bizonyító Nick Apostolides kelti életre, addig a másik főhős, Grace Ashcroft teljesen új színfolt a palettán. A játékban Grace belső nézetes szakaszai a hetedik részhez hasonlóan azt a kétségbeesett, kőkemény túlélőhorrort hozzák vissza, amiről a franchise egykoron híressé vált. A karaktert Angela Sant’Albano alakítja, akinek nemcsak ez a széria, hanem maga a műfaj is teljesen új terep volt. „Rengeteg játékmenetes videót néztem meg” – nyilatkozta a színésznő a PCGamesN magazinnak. „A Capcom ugyanis rengetegszer utalt arra, hogy szeretnének visszatérni a klasszikus, horrorisztikusabb vonalhoz. Ez volt az első találkozásom a műfajjal, így mindenképpen meg akartam bizonyosodni arról, hogy sikerül megragadnom és átadnom azt a lassan kúszó, feszült tónust, ami ehhez az élményhez elengedhetetlen.”

A mozgásrögzítő (mocap) technológia, a fura rögzítőruhák és a fejre erősített kamerák világában nem is olyan egyszerű átélni a valódi félelmet. A fejlesztőcsapat azonban zseniális trükkhöz folyamodott: pontosan úgy teremtették meg a hangulatot, ahogy mi is a legszívesebben játszunk – koromsötétben. „A stúdióban minden egyes lámpát lekapcsoltunk” – mesélte Sant’Albano. „Kizárólag zseblámpákkal, illetve a fejünkön lévő kamerák fényeivel dolgoztunk. Azt hiszem, a stáb nagyon ügyesen oldotta meg, hogy a szituáció a lehető leginkább valóságosnak hasson anélkül, hogy egy igazi zombi rohant volna felénk.”

Beszippantotta a virtuális világ

Bár a színésznő eleinte csak a felkészülés miatt nézett végigjátszásokat, hamar azon kapta magát, hogy ő maga is kontrollerhez nyúl. Különösen a rajongók nagy kedvence, a negyedik rész rabolta el a szívét. „Emlékszem, egyszer csak felnéztem, és az futott át az agyamon, hogy már három és fél órája játszom. Hová tűnt az idő?” – idézte fel nevetve. Elmondása szerint az élmény egyszerre volt rémisztő és hihetetlenül magával ragadó. „Ez a legtökéletesebb figyelemelterelés, mert annyira hihetetlenül koncentrálnod kell, hogy az idő egyszerűen elrepül. Ez persze fantasztikus dolog, de egyben elképesztő időnyelő is.”

Resident Evil Requiem
Forrás: Capcom

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×