Tom Cruise megerősítette: készül a Top Gun: Maverick folytatása – de egyelőre még várni kell rá

A sztár ezerfelé dolgozik, de a Top Gun 3 nincs elfelejtve – sőt, akár a Mint a villám is visszatérhet.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 3 perc
Forrás: Paramount Pictures

Miközben Tom Cruise épp a Mission: Impossible – A végső leszámolás sajtókörútjával van elfoglalva, a színész már jóval előrébb jár fejben – és szerencsére a Top Gun: Maverick rajongói is kaptak némi jó hírt. Cruise egy friss interjúban megerősítette, hogy hivatalosan is fejlesztés alatt áll a következő Top Gun-film, de nem tudni, mikor érkezik meg a mozikba.

Röviden:

- Tom Cruise megerősítette, hogy készül a Top Gun: Maverick folytatása.
- Szóba került egy esetleges Mint a villám 2. része is.
- Emellett több más projekten is dolgozik, köztük egy Alejandro Iñárritu-filmen.

A harmadik Top Gun-film még várat magára – de nem tűnt el a radar alatt

Cruise az ausztrál Today műsor vendégeként beszélt először hivatalosan a Top Gun: Maverick folytatásáról. Elmondása szerint a film fejlesztése folyamatban van, de a rengeteg párhuzamos projekt miatt még nem tudják, mikor indulhat a tényleges munka.

„Rengeteg történetről gondolkodunk, beszélgetünk, hogy mit lehetne megcsinálni, mi az, ami működhet. A Top Gun: Maverick-hez 35 év kellett, hogy összeálljon” – mondta nevetve.

Hollywood giant, Tom Cruise sits down with Today | Today Show Australia

A színész azt is elárulta, hogy a rengeteg készülő projekt között szerepel egy új Mint a villám is. Ez a ’90-es években készült autóversenyes film szintén kultklasszikus lett az évek során, így nem lenne meglepő, ha újra visszatérnének hozzá.

Cruise nem lassít: új film Iñárrituval, új tervek McQuarrie-vel

A beszélgetés során Cruise elárulta, hogy épp most fejezett be egy közös filmet Alejandro Iñárrituval (A visszatérő rendezője), amely várhatóan 2026 végén kerül majd a mozikba. A forgatást „rendkívüli élményként” jellemezte. Emellett Christopher McQuarrie-vel (a Mission: Impossible-filmek rendezője) is több projekten dolgoznak, bár ezekről egyelőre nem árult el részleteket.

Arra a kérdésre, hogy lát-e még esélyt egy újabb Mission: Impossible-filmre, Cruise nem adott egyértelmű választ, de nem is zárta ki a lehetőséget: „A legfontosabb most, hogy a közönség élvezze ezt a részt” – utalt a május 22-én érkező Mission: Impossible – A végső leszámolás című nyolcadik részre.

Az biztos, hogy Tom Cruise nem lassít, és bár a Top Gun 3 még messze van, nem került le az asztalról – sőt, lehet, hogy a következő években több régi kedvenc is visszatér.

Top Gun: Maverick
Forrás: Paramount Pictures

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×