Főoldal Kritikák/tesztek SOROZATKRITIKA: Stargirl S01E01-03
Kritikák/tesztek

SOROZATKRITIKA: Stargirl S01E01-03

Miközben a Warner és a DC szenved a filmes univerzummal, addig sorra mutatja be tévésorozatokat, az univerzum legújabb darabja a Stargirl.

379
Stargirl

Megint egy újabb szuperhősös sorozat? – teszi fel magának a kérdést az átlag néző, aki akarva-akaratlanul is a The CW-re, azon belül is az Arrowverzumra asszociál. Mindenkit megnyugtatunk, hogy ez a sorozat nem feltétlenül képviseli a fent említett csoport kliséhalmazait, ráadásul – és itt ezt fontos kiemelni – ez egy igényes széria! A csatorna közel egy évtizede már, hogy szállítja a DC képregényhőseit a kisképernyőn, kezdve A zöld íjásszal még 2012-ből, majd Flash és Batwoman is szépen csatlakozott az univerzumhoz, s elkezdték szövögetni a történeteket, crossoverek készültek. Ami nem működött a filmvásznon, az a tévéképernyőjén nagyszerűen ment, látszólag tudatosan kapcsolták össze a történeteket is egymással, persze az már más kérdés, hogy olykor figyelmen kívül felejtették a látványt. De istenigazából nem is ezért szerettünk bele az Arrowverzumba, hanem a karakterekbe.


Az Arrowverzum más univerzumokkal ellentétben már régóta épít a női figurákra, hiszen Supergirl mellett Batwoman is feltűnt a tavalyi évben, idén pedig kibővítették a repertoárt. Az irány egyértelmű, egyensúlyba hozni a férfi és női szereplőket a képernyőn, talán még a csajok oldalára billenteni a mérleg nyelvét is. Így csatlakozhatott most a csapathoz Stargirl, hétköznapi nevén Courtney Whitmore. A Stargirl-sorozat rögtön belecsap a lecsóba, s nagyon finom szájízt hagy maga után, mert erről ténylegesen látszik, hogy sok pénzt öltek a vizuális effektekbe. Talán a fényképezés az oka, de az egész olyan, mintha egy akcióval teli családi filmet nézne a rajongó, azaz tényleg már-már filmes hatást kelt az egész, és ettől nem nagyon, de egy icipicit kilóg a sorból.

Nem feltétlenül van az első három epizód teleszórva poénokkal – a kevesebb néha több -, de azok mind betalálnak, az önirónia is teljesen jól működik. Brec Bassinger, avagy Courtney Whitmore, a címszereplő teljesen jó választásnak bizonyult; a karaktert annak idején Geoff Johns hozta létre, megboldogult testvéréről mintázva, s szerinte is a színésznő tökéletes a szerepre. Luke Wilson is meglepően jól alakítja Pat Dugant, testvéréhez hasonlóan neki is jól állnak a kissé esetlen, de vicces karakterek. Eddig egészen jól működik a karakterek közti kémia és itt legfőképp Courtney és Pat kapcsolatát emelném ki.

Már kiemeltük a látványt, de egy másik oldalát is fontos kihangsúlyozni, mégpedig a sorozat megnyerő hangulatát, ami valahogy a Pókember: Hazatérést idézi néhány jelenetnél, hiszen tele fiatal színészekkel, nagyon viccesek, lazára veszik a figurák, és bár poénból nem ettük magunkra betegre az első három rész után, de a későbbiekben garantáltan eleresztik magukat a szereplők. De nem ördögtől való gondolat az sem, ha valaki a Marvel-féle, három évadot megélt Runaways szériára asszociál. Sok szempontból hasonlít a kettő. A zenei aláfestések is feldobják a jeleneteket, illenek oda és néha már-már a nézőnek a 90-es évek ugranak be, sokszor oda repíti vissza a sorozat a nézőt.

Stargirl

Sok mindenről lehetne még írni, spoilermentesen viszont csak annyit – hiszen minden szuperhősös sorozatban vannak gonoszok is -, hogy az annak idején a sorozat bejelentésénél beharangozott, a Justice Society of America ellenfele, az Injusitce Society of America története is szépen, lassan kezd alakot ölteni, de róluk sajnos tényleg nem lehet írni, csak spoileresen.

A sorozat jelenleg három szálon mozog: Courtney, Pat és az anyuka. Utóbbié érdektelenebbnek tűnik a másik kettőénél, viszont én kíváncsi vagyok arra, merre akarják kifuttatni majd. Külön piros pont jár viszont Pat fiának, Mike-nak, ugyanis a gyerekszínész remek egysorosokkal operál, ő biztos sokaknak lesz majd a kedvence. Szóval a Stargirlben megvan a potencia, hogy sikerre vigye, s ő legyen az Arrowverzum legújabb hőse, kíváncsian várjuk a folytatást.

Okosan kezeli a széria eddig az easter eggeket is, melyekből kapunk bőven, a szemfüles képregényrajongó a legkisebb utalásokat is rögtön észreveheti. Jól bánik az alapanyaggal, mely egy ilyen típusú sorozatnál szinte elengedhetetlen. Három részen túl vagyunk, már nagyon várjuk a folytatást.

Szólj hozzá!

Budapest Comic Con

Közelgő események

Még több a témában...

Joker: Kétszemélyes téboly
Előzetesek

Magyar szinkronnal is észvesztő lett a Joker: Kétszemélyes téboly előzetese

Úrrá lesz az őrület a Joker: Kétszemélyes téboly nagy előzetesében.

Megfojtott virágok
Filmek

Zack Snyder és Leonardo DiCaprio tárgyaltak Lex Luthor szerepéről, végül egy jó ötlettel álltak fel

Szerepet nem kapott, de Leonardo DiCaprio ötletét végül Zack Snyder filmre vitte.

Peacemaker - Békeharcos
Sorozatok

James Gunn megosztott egy képet a Peacemaker – Békeharcos 2. évad forgatásáról

James Gunn egyszerre dolgozik a Superman és a Peacemaker forgatásán.