A Millennium Media hivatalosan is bejelentette: készül a John Rambo című film, ami a legendás Rambo-franchise előzményfilmje lesz. A bejelentésre a cannes-i filmfesztiválon került sor, a projekt pedig a cél szerint új fejezetet nyit az akcióhős történetében – most először láthatjuk, hogyan vált Rambo azzá, akit az egész világ megismert.
Röviden:
- John Rambo címmel érkezik az Első vér előzményfilmje, a cannes-i filmfesztiválon jelentettek be.
- A filmet a Sisu és a Big Game rendezője, Jalmari Helander rendezi.
- A forgatás októberben indul Thaiföldön, a casting még korai fázisban van.
Egy új Rambo születik – de Stallone (egyelőre) nincs benne
A film cselekményét egyelőre titokban tartják, annyi viszont biztos, hogy a fiatal John Rambo történetét követi majd a vietnami háború idején. A forgatókönyvet Rory Haines és Sohrab Noshirvani írják (Black Adam, The Mauritanian, Informer), a rendező pedig a finn Jalmari Helander, aki már bebizonyította, hogy látványos és kegyetlenül hatásos akciókhoz is ért.
Sylvester Stallone tud a projektről, de egyelőre nem vesz részt benne – a producerek viszont nyitottak arra, hogy szerepet kapjon, ha megfelelő karaktert találnak neki.
A Rambo-mítosz újratöltve
Az eredeti 1982-es Rambo – Első vér David Morrell regénye alapján készült, és Stallone emblematikus alakításával egy megkínzott vietnami veteránt mutatott be, aki egy kisvárosi rendőr zaklatása után gerillaháborút indít a hegyekben. A sorozat öt filmje eddig több mint 800 millió dollárt termelt világszinten, a legutóbbi, a Rambo: Utolsó vér 2019-ben került mozikba.
A John Rambo producerei között ott van Kevin King-Templeton (Templeton Media), Les Weldon, Jonathan Yunger és Avi Lerner is. Az executive producerek között szerepel többek közt Dallas Sonnier és Amanda Presmyk a Bonfire Legendstől. A projekt kapcsán Jonathan Yunger, a Millennium elnöke így fogalmazott: „Izgatottan mutatjuk be a Rambo-széria legújabb fejezetét, amely egyszerre tiszteletadás az akciófilmes műfaj egyik legnagyobb klasszikusa előtt, és egy új lehetőség arra, hogy friss közönséget szólítsunk meg.”
A rendező Jalmari Helander így reagált a bejelentésre: „Tizenegy éves korom óta rajongok Rambóért. El sem hiszem, hogy most én készíthetem el a saját Rambo-filmemet. Az, hogy ez most valóra válik, mintha visszamenőleg értelmet adna az egész gyerekkoromnak.”
Az időzítés mellett egyelőre még nem tudni, ki bújik a fiatal Rambo bőrébe – de az biztos, hogy a világ legismertebb akcióhőse hamarosan visszatér, csak épp egy új arc mögött.
