Megvan, mikor érkezik az Avatar: Tűz és hamu a Disney+ kínálatába

A mozipénztárak letarolása után hamarosan az otthonunkban is átélhetjük az Avatar: Tűz és hamu lenyűgöző és tüzes kalandjait a Disney+ streaming platformon.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: 20th Century Studios
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

Jake Sully és családja epikus története idén nyáron a nappalinkban folytatódik, ugyanis a Disney+ hivatalosan is bejelentette James Cameron legújabb kasszasikerének premierdátumát. A Pandora világában ezúttal egy felpaprikázott, új Na’vi törzzsel találják szembe magukat a főhősök. Az Avatar: Tűz és hamu (Avatar: Fire and Ash) messze elmaradt a várakozásoktól, de szégyenkeznie így sem kellett, és rövid idő alatt a 2025-ös év egyik legjövedelmezőbb alkotásává vált, amivel a franchise végleg beírta magát a filmtörténelembe. A régi, jól ismert szereplőgárda mellett új arcokat is megismerhettünk a bevett szereplők mellett.

Tüzes háború és a legnagyobb visszatérők

A rajongóknak már nem kell sokat aludniuk, hogy újra láthassák Jake Sully és családja legújabb kalandjait, hiszen a harmadik rész 2026. június 24-én landol a Disney+ felületén. A történet szerint a Sully klán ezúttal egy rendkívül harcias, tűzimádó Na’vi törzzsel keveredik ádáz háborúba a Pandorán. James Cameron lenyűgöző sorozatának harmadik részében természetesen visszatér a főszerepben Sam Worthington, valamint olyan közönségkedvencek is újra tiszteletüket teszik, mint Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang és Kate Winslet. Mellettük újra láthatjuk Bailey Bass, Britain Dalton, Trinity Bliss, Jack Champion és Edie Falco játékát, de a stáb is tovább bővült: Oona Chaplin és David Thewlis most debütálnak a szériában vadonatúj karaktereket megformálva.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

A december 19-i mozis premiert követően az Avatar: Tűz és hamu valósággal letarolta a világot, és elképesztő, 1,4 milliárd dolláros bevételt termelt globálisan. Ezzel a bravúrral ez lett a 2025-ös év harmadik olyan hollywoodi szuperprodukciója – a májusi Lilo & Stitch élőszereplős feldolgozása és a novemberi Zootropolis 2. után –, amely átlépte az egymilliárd dolláros álomhatárt. Ennek köszönhetően Cameron alkotásai hivatalosan is minden idők legtöbb bevételt hozó filmtrilógiájává léptek elő. Persze volt honnan építkezni: az első, 2009-es Avatar masszív 2,9 milliárd dolláros életművével a mai napig tartja a világelső rekordot a mozipénztáraknál, de a több mint egy évtizeddel később, 2022-ben érkező Avatar: A víz útja is tisztességes, 2,3 milliárd dolláros zsákmányt kaszált.

A jövő is tele van meglepetésekkel

És a történet itt még messze nem ér véget! A tervek szerint a negyedik Avatar 2029-ben, az ötödik pedig 2031-ben robban be a filmszínházakba. Cameron már többször is lelkesen beszélt a folytatásokról, és elárulta: a sztoriban egy nagyobb időugrás várható, hogy a Sully gyerekek felnőjenek, emellett pedig a jövőben még jobban elmélyedhetünk majd a Tűz és hamuban bevezetett „szélkereskedők” lenyűgöző világában.

Avatar: Tűz és hamu
Forrás: 20th Century Studios
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem