Már idén forog az Alien: Romulus folytatása – Fede Álvarez októberben kezdi a forgatást

A rendező megerősítette: az előkészületek már javában zajlanak, és a folytatásban talán egy ikonikus ragadozó is visszatérhet.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 2 perc
Forrás: 20th Century Studios

Fede Álvarez, az Alien: Romulus rendezője a Marea Nocturna podcast vendégeként árulta el, hogy a film folytatása már előkészítési fázisban van, és a forgatás októberben el is indul. A hír megerősíti a korábbi pletykákat, miszerint a 20th Century Studios a siker láttán villámgyorsan zöld utat adott a következő résznek.

A siker receptjét követik tovább

Az Alien: Romulus 2024 őszén érkezett a mozikba, és hatalmas meglepetéssiker lett: 80 milliós költségvetésből világszerte 350 millió dollárt hozott. Álvarez filmje tudatosan nyúlt vissza az 1979-es klasszikus gyökereihez, és ez bevált. Cailee Spaeny főszereplése – aki a modern Ripleyként értelmezhető Raint alakította – különösen sok dicséretet kapott, és kulcsszerepe lehetett abban, hogy a stúdió ilyen gyorsan belevágott a folytatásba.

A következő részről még nem sokat tudni, de a TheInSneider információi szerint egy izgalmas lehetőség máris körvonalazódik: a Predator karaktere is feltűnhet. Ha ez igaz, akkor közel két évtized után újra összeérhet az Alien és a Predator univerzum – és ez minden rajongónak komoly adrenalinlöketet jelenthet.

Az Alien-széria új korszakba lép

Ridley Scott, az eredeti Alien atyja a napokban nyilatkozta, hogy végleg lezárta kapcsolatát a szériával, mivel szerinte a harmadik rész után „kreatív kiüresedés” következett. Scott búcsúja egy korszak vége – de Fede Álvarez lendületes folytatása új energiát hozott a franchise-nak.

A franchise új filmjének forgatása októberben indul, és ha minden a tervek szerint halad, könnyen lehet, hogy a film már 2026-ban mozikba kerül. A xenomorfok világa tehát nemcsak él – hanem újra éhes, és vadászik.

Alien: Romulus
Forrás: 20th Century Studios

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×