Kiszivárgott a Godzilla Minus Zero sztorija: visszatérő szereplők és egy új szörnyeteg?

A hatalmas sikerű Godzilla Minus One folytatása körül kezd oszlani a köd: egy friss szivárogtatás szerint a Godzilla Minus Zero nemcsak a címszereplőt hozza vissza, hanem egy ősi riválist is a nyakunkra szabadít.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 2 perc
Forrás: Peakpx
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

A Godzilla Minus One nemcsak a kritikusokat, de a nézőket is lenyűgözte, és szerény költségvetése ellenére 116 millió dollárt kaszált világszerte. Nem csoda, hogy a Toho stúdió azonnal zöld utat adott a folytatásnak. A Godzilla Minus Zero címen emlegetett projektet eddig nagy titkolózás övezte, de azt már tudni lehet, hogy a rendezői székbe visszatér az Oscar-díjas vizuális effektekért is felelős Takashi Yamazaki. A legújabb internetes pletykák azonban fellebbentették a fátylat a lehetséges cselekményről, amely szerint a szörnyek királya ezúttal nem egyedül fog pusztítani.

Rövid béke, hatalmas visszatérés

A kiszivárgott szinopszis szerint a történet ott folytatódik, ahol az előző rész abbamaradt. Kōichi Shikishima megpróbál csendes életet élni, újjáépítve családját Norikóval és a kis Akikóval, távol tartva magát a háború és a szörnyek rémálmaitól. A béke azonban törékeny: Godzilla visszatér, méghozzá teljesen regenerálódva, nagyobban és vadabbul, mint valaha. A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy a Fudzsi-hegy közelében fekvő Aokigahara erdeje alatt valami ősi dolog kezd ébredezni, ami az egész nemzetet veszélybe sodorja. Kōichi kénytelen feladni az ígéretét, és vonakodva bár, de ismét harcba száll.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

A tét minden eddiginél magasabb: a főhős régi bajtársaival és az amerikai-japán szövetséges erőkkel karöltve próbálja megfékezni a két kaijut. A történet egyik legizgalmasabb eleme Noriko karaktere lehet, akinek a Godzillához fűződő rejtélyes „sejt-kapcsolata” felerősödik, veszélyesen közel vonzva őt a szörnyeteg dühéhez. Az amerikai katonák jelenléte felveti a lehetőséget, hogy nyugati színészek is szerepet kapnak a filmben, bár valószínűleg a rendező kerülni fogja a figyelemelterelő hollywoodi szupersztárokat.

Mothra vagy valami új?

A rajongók fantáziáját leginkább a „második kaiju” mozgatja meg. Az Aokigahara és az ősi fenyegetés említése miatt sokan arra tippelnek, hogy Mothra (a hatalmas lepke) újragondolt változata bukkanhat fel, de az sem kizárt, hogy a készítők egy teljesen új szörnyeteget alkotnak a filmhez.

A Godzilla Minus Zero november 6-án érkezik a mozikba (Japánban három nappal korábban debütál). Eközben a Legendary saját univerzumának következő darabja, a Godzilla x Kong: Supernova 2027 márciusában várható.

Godzilla Minus One
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem