Jelentős áremelés várható a PS5 konzoloknál áprilisban

Készítsd a pénztárcád, mert hamarosan sokkal mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod, ha egy új PS5 konzolt szeretnél hazavinni.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: Sony
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

Rossz hír érkezett a gamereknek, ugyanis világszerte drágul a PS5. A Sony váratlan bejelentése alaposan felbolygatta a kedélyeket a videojátékos közösségben, hiszen sokan éppen az ellenkezőjére, egy tavaszi akcióra számítottak. Bár korábban reménykedhettünk benne, hogy a generációváltás felé haladva mérséklődnek az árak, a gazdasági környezet közbeszólt. Az áremelés nemcsak az alapgépeket, hanem a kiegészítőket és a bivalyerős PlayStation 5 Pro modellt is érinti. Érdemes tehát még most lépni, mielőtt életbe lépnek az új, vaskosabb árcédulák. Mutatjuk a részleteket, hogy pontosan mire számíthatunk a tavasz folyamán.

Drasztikus drágulás április elejétől

A Sony pénteki bejelentése szerint április 2-től globálisan emelkedik a PlayStation 5 konzolok ára. Az alapmodell, vagyis a lemezmeghajtóval rendelkező változat ára 549,99 euróról 649,99 euróra ugrik. Aki a digitális kiadást (PS5 Digital Edition) választaná, annak az eddigi 499,99 euró helyett már 599,99 eurót kell a kasszánál hagynia. A legnagyobb érvágást a PlayStation 5 Pro rajongói könyvelhetik el, itt ugyanis 749,99 euróról rögtön 899,99 euróra kúszik fel az ár. A drágulási hullám a kiegészítőket sem kerüli el: a PlayStation Portal ára 199,99 euróról 249,99 euróra módosul.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

Kevésbé megnyugtató tény, hogy egy éven belül ez már a második alkalom, amikor a Sony árat emel, hiszen tavaly augusztusban mindhárom modell ára 50 dollárral (illetve ennek megfelelő euróval) már nőtt egyszer. A gyártó a „folyamatos globális gazdasági nyomással” indokolja a mostani döntést. A Sony közleményében így fogalmazott:

„Tudjuk, hogy az árváltozások hatással vannak a közösségünkre, de egy alapos értékelés után úgy találtuk, hogy ez a lépés elengedhetetlen ahhoz, hogy továbbra is innovatív és kiváló minőségű játékélményt nyújthassunk a játékosoknak világszerte.”

Nem a Sony az egyetlen

Az iparágban sajnos nem egyedülálló ez a tendencia. Az elmúlt hónapokban a Microsoft is megemelte az Xbox Series X és S konzolok, valamint a kontrollerek és bizonyos új játékok árát. A Nintendo szintén kénytelen volt drágítani az eredeti Switchet az Egyesült Államokban a Donald Trump elnök által bevezetett új vámok miatt, és a kisebb gyártók, mint a Nex Playground is áremelésre készülnek.

A helyzetet tovább nehezíti a memória-alkatrészek (RAM) növekvő költsége, ami a jövőbeli hardverekre is rányomhatja a bélyegét. A Bloomberg legfrissebb jelentése szerint a Sony már azt is fontolgatja, hogy a következő generációs PlayStation megjelenését eltolja egészen 2028-ig vagy 2029-ig, hogy kivárják a kedvezőbb piaci feltételeket.

CÍMKÉK:
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem