Az Avatar: A víz útja sajtókörútja hivatalosan is kezdetét vette. A New York Times interjúvolta meg a rendezőt, de nemcsak James Cameron, hanem Sam Worthington, Zoe Saldaña és Sigourney Weaver is jelen volt. A folytatás 15 évvel az eredeti Avatar után játszódik, így Cameron számára fontos volt, hogy főhősei, Jake Sully (Worthington) és Neytiri (Saldaña) érettebbek legyenek. Cameron azzal érvelt, hogy az érettség hiányzik a Marvel- és DC-filmeket benépesítő karakterekből.
Az elmúlt években többen kritikát fogalmaztak meg a szuperhősök ellen. Először a legenda Martin Scorsese fakadt ki, amiért a Bosszúállók kitaszították filmjét a vetítőtermekből, majd Ridley Scott, Francis Ford Coppola és Jane Campion is hangot adott. Most pedig James Cameron mondta el, hogy szerinte mi a legnagyobb baj a Marvel és a DC Comics filmjeivel.
Zoe és Sam most szülőket játszanak, 15 évvel később. Az első filmben Sam karaktere a mélybe veti magát a repülő lényéről, és lényegében megváltoztatja a történelem menetét ennek az őrült, majdnem öngyilkos ugrásnak az eredményeként. Zoe karaktere pedig leugrik egy faágról, és azt feltételezi, hogy odalent néhány szép nagy levélre érkezik, ami tompítja a zuhanását. De ha szülő vagy, nem így gondolkodsz. Szóval mint öt gyerekes szülők én úgy gondolom, hogy “Mi történik, ha ezek a karakterek felnőnek, és rájönnek, hogy a saját túlélésükön kívül is van felelősségük?”
Amikor megnézem ezeket a nagy, látványos filmeket – hozzátok fordulok Marvel és DC -, nem számít, hány évesek a karakterek, mind úgy viselkednek, mintha főiskolások lennének. Vannak kapcsolataik, de valójában nincsenek. Soha nem mondanak le a hősködésről a gyerekeik miatt. Ezek azok a dolgok, amelyek igazán megalapoznak minket, és erőt, szeretetet és célt adnak nekünk. Ezek a karakterek nem tapasztalják meg ezeket, és szerintem nem így kell filmet csinálni.
James Cameron
Az Avatar: A víz útja egy másik dolog miatt is kilóg a sorból. A víz alatti jeleneteknél forradalmi új technológiát használtak. Cameron a film nagy részét nagy víztartályokban forgatta, és a színészek arra gyúrtak, hogy percekig visszatartsák a lélegzetüket, hogy Cameron hosszabb ideig tudja fényképezni őket. A víz alatti jelenetek nem újak, a múltban több filmet is forgattak már így, de az Aquaman is túlnyomó részt a víz alatt játszódik, szóval felmerül a kérdés, mi szükség volt erre. Cameron egyszerűen letudta azzal, hogy “Ó, nem is tudom, talán azt, hogy jól néz ki?” A rendező szerint ezzel elérték azt, hogy a néző úgy érezze, hogy a karakterek valóban a víz alatt lennének, s nem számítógépes trükkökkel festik meg a jelentet.
Szólj hozzá!