Fekete telefon 2: ujjonganak a kritikusok

Jövő héttől mozikban a Fekete telefon folytatása, de megérte várni rá?

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 1 perc
Forrás: Universal Pictures

Elkezdtek befutni az első kritikák a Fekete telefon 2-ről, és a vélemények több mint pozitívak, a Rotten Tomatoes kritikai portálon 80-81 százalék környékén áll a tetszési index. Brian Tallerico szerint a film akkor a legjobb, amikor átmegy a szürreális lidércnyomás birodalmába, és a félelemfaktor váratlan, ötletes fogásokkal lepi meg a nézőt.

„Scott Derrickson rendező keze nyomán egybeolvad álom, valóság, múlt és jelen, és kísértetjárta világgá változik” – írja Rocco T. Thomson a Slant Magazine-tól. A Variety kritikusa, Peter Debruge pompásan rémisztőnek nevezi a filmet, Megan Navarro (Bloody Disgusting) szerint pedig erőteljes vízió, amely egyedülálló módon interpretálja a horrorklasszikusok hagyományát. Ethan Hawke teljesítményét emeli ki Jeff Ewing (Collider), aki szerint a színész megformálásában újabb halhatatlan főgonosz született, ráadásul a folytatásban még hajmeresztőbb vonásokkal gazdagodik a Portyázó karaktere.

A Fekete telefon 2-ben az ifjú hősök pár évvel az előző rész történései után immár a túlvilágról visszatérő rémmel csapnak össze, és a küzdelem során több korábban felvetődött kérdésre is sikerül választ kapni.

Wide Screen Logo

CÍMKÉK:
Cikk megosztás
×