Februárban ismét mozikban az idén 25 éve lezárult Jurassic Park trilógia!

Ellepik az őslények a magyar mozikat februárban és márciusban, visszatérnek a Jurassic Park-filmek.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 3 perc
Forrás: Universal Pictures

A vásznakra 4K-ban visszatérő klasszikusok után pedig jön az extra: a Pannónia Movie Kft. multiplexeiből egészen március közepéiig nem halnak ki az őslények, hiszen a Parkokat az első három World követi majd a sorban.

Dinoszauruszüvöltésekkel lesznek tele februárban és márciusban a Lurdy Mozi, a Cinema MOM, a Pólus Mozi és a GoBuda Mozi termei. A korszakos eredeti alkotás jócskán elmúlt 30 éves, mi több, 2026-ban a 3. rész ünnepelheti a maga negyedszázadát. A 2013-as vetítések óta a Jurassic Park először lesz egyszeri alkalomnál elérhetőbb műsorrendben nagyvásznon itthon, míg az 1997-es második és a 2001-es harmadik fejezet a premiereik óta nem volt még látható tényleges műsorstruktúrában. A Universal viszont ezúttal megadta a zöld utat a filmek játszásaira, melyeket digitálisan felújított 4K-ban élvezhetnek a nézők. A Jurassic World trilógia jóval frissebb élményként élhet fejünkben, de a nosztalgiára leginkább építő, a működő vidámparkot bemutató első kaland is már elmúlt 10 éves… De mi is lesz a pontos menetrendje idei első franchise maratonos eseményünknek?

Az adott mozikban 6 héten keresztül egységes kezdési időpontokra lehet készülni, azonban a helyszínek mind különböznek egymástól. Az adott műsorhét minden napján este, hétvégente pedig délutánonként is elérhető lesz egy előadás az éppen aktuálisan futó címekből. Az esti órákat a GoBuda kezdi 18:00-kor, amit a Pólus követ 18:30-kor, majd a Lurdy folytatja 19:00-től és végül a MOM zárja 19:30-tól. Előbbi három végig szinkronos hangsávot társít a 4K-s képvetítés mellé, míg a MOM ebben az időben felirattal látja el az eredeti angol nyelvet. Azonban a hétvégi délutánokon bejövő extra lehetőség egységesen magyarul szól majd mind a 4 moziban. A szombatokat és vasárnapokat a MOM kezdi legkorábban, már 13:30-tól, míg a hálózat többi helyszínén 3 órával az esti előtt indul a vetítőgép, azaz a GoBudában 15:00-kor, a Pólusban 15:30-kor és a Lurdyban 16:00-tól.

A heti leosztás az alábbiak szerint alakul az eredeti, Steven Spielberg által fémjelzett trilógiával:

  • február 5-11: Jurassic Park (1993)
  • február 12-18: Az elveszett világ – Jurassic Park 2 (1997)
  • február 19-25: Jurassic Park III (2001)

A tavaszra való hónapfordulás pedig már a 2015-ben elrajtolt World filmek jegyében indul:

  • február 26. – március 4.: Jurassic World (2015)
  • március 5-11: Jurassic World – Bukott birodalom (2018)
  • március 12-18: Jurassic World – Világuralom (2022)

Jegyek már kaphatók az adott mozi oldalán: Pólus Mozi, Cinema MOM, Lurdy Mozi és GOBUDA Mozi.

publicpreview.php?file=%2F%2Fcover%20fb

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×