Elképesztő mérföldkő: a Resident Evil-sorozat átlépte a 200 milliós eladást

A legendás Resident Evil-franchise a legújabb sikereinek köszönhetően hivatalosan is beírta magát a történelem legsikeresebb játékai közé.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: Capcom
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

A Capcom legutóbbi pénzügyi jelentése elképesztő számokat hozott nyilvánosságra, amelyek minden rajongó szívét megdobogtatják. A Resident Evil-sorozat nemcsak elérte, de meg is haladta a bődületes 200 milliós eladási álomhatárt. Ezzel a teljesítménnyel a széria a világ egyik legeladottabb játéksorozatává nőtte ki magát, és hamarosan a mindenkori top 10-be is bekerülhet. A kiadó immár a kilencedik egymást követő évben könyvelhet el nyereséget, amihez az újabb epizódok elképesztő népszerűsége is nagyban hozzájárult. A jövő ráadásul még ennél is fényesebbnek tűnik, hiszen a cég még magasabbra tette a lécet a következő üzleti évre.

A Resident Evil Requiem mindent visz

A Resident Evil Requiem megjelenésével a sorozat ismét felért a csúcsra. Ez az epizód lett a franchise történetének leggyorsabban fogyó játéka: a februári indulása óta eltelt alig két hónap alatt több mint 7 millió példányban talált gazdára. A Capcom legfrissebb pénzügyi beszámolója szerint a Resident Evil ezzel átlépte a 200 milliós eladási mérföldkövet. Bár maga az összeladás is lenyűgöző, az igazi sztár most egyértelműen a legújabb rész, amely egészen döbbenetes számokat produkál. Mindez azért is óriási jelentőségű, mert a Capcom koronaékszere ezzel csatlakozott a legszűkebb elithez, és minden idők egyik legnépszerűbb játéksorozatává lépett elő.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

A 2025-ös pénzügyi év jelentése egy igazán kellemes meglepetés volt, hiszen rávilágított: a cég zsinórban immár a kilencedik nyereséges évét zárta. A dokumentum lerántotta a leplet a legsikeresebb címeik frissített eladási adatairól is. Ezek között toronymagasan vezet a Resident Evil a maga 201 millió eladott példányával. Érdekesség, hogy ezzel a teljesítménnyel a széria épp csak a küszöbén áll annak, hogy belépjen a világ 10 legtöbbet eladott videojáték-franchise-a közé, ami a közeljövőben könnyedén meg is történhet.

Természetesen a többi házon belüli címnek sincs oka panaszra: a dobogó második fokán a Monster Hunter áll 127 millióval, míg a Street Fighter 59 millió eladott példánnyal büszkélkedhet. Összességében a kiadó a teljes kínálatával stabil és erős eredményeket szállít. A stúdió ráadásul rendkívül bizakodó, és arra számít, hogy a következő év legalább ennyire sikeres lesz. Az előrejelzéseik alapján a következő pénzügyi évben egy egészen brutális, 65 milliós darabszámú értékesítéssel számolnak, ami még a korábbi évet is simán túlszárnyalja.

Resident Evil Requiem
Forrás: Capcom
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem