Családi dráma az Avatar: Tűz és hamu című folytatásban – Első kép a feszültséggel teli apa-fiú kapcsolatról

Apa és fia között forrnak az indulatok az Avatar 3-ban – Quaritch és Gekkó kapcsolata minden eddiginél feszültebb lesz.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 3 perc
Forrás: 20th Century Studios

James Cameron következő nagy dobása, az Avatar: Tűz és hamu december 19-én debütál a mozikban, pont abban az időszakban, amikor rengeteg másik nagy premier is várható – elég csak a SpongyaBob új filmjére, az Öt éjjel Freddy pizzázójában 2. részére vagy a Tőrbe ejtve: Ébredj fel, halott ember című Netflix-mozira gondolni. De az első kép, amit most az Empire magazin osztott meg, minden riválist lekörözött: visszatér a legendás gonosztevő, Quaritch (Stephen Lang), és megpróbál közeledni fiához, Gekkóhoz (Jack Champion). A folytatás még mélyebbre ás a két karakter ellentmondásos kapcsolatában.

Apa és fia útkeresése Pandora földjén

A 20th Century Studios újabb képet osztott meg a várva várt folytatásból. A képen Quaritch, a sorozat jól ismert főgonosza látható, amint próbál közeledni Spiderhez, akivel már az előző részben is elég furcsa, viharos kapcsolat alakult ki. Stephen Lang szerint a harmadik filmben még összetettebb lesz a kapcsolatuk. Az együttműködés mellett állandóan ott lebeg a fenyegetés, hogy bármelyik pillanatban hátba szúrhatják egymást. Ez a szál várhatóan az egész filmet áthatja majd, és minden eddiginél mélyebb, sötétebb vizekre evez James Cameron története.

Az új fotón jól látszik, mennyire feszült Quaritch és Gekkó viszonya. A rendező szerint „kényszer szülte” kapcsolatukat, hiszen Pandora új veszélyei összekötik őket, akár akarják, akár nem. Stephen Lang úgy fogalmazott: Quaritchben egyszerre kavarognak tisztelet, szeretet, harag és manipuláció is Gekkó iránt – ami tőle elég szokatlan. A film egyik fő témája lesz, hogy a legnagyobb ellenségek néha kénytelenek összefogni, de senki nem bízhat a másikban igazán.

Új ellenségek és régi sérelmek a háttérben

Az Avatar: Tűz és hamu premierje valóságos filmes csúcsforgalomban érkezik, így a folytatásnak ismét nagyot kell dobbantania, hogy a rajongók figyelme rá szegeződjön. A szereplőgárda szinte teljesen visszatér: Sam Worthington, Zoë Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Kate Winslet, Cliff Curtis, Joel David Moore, Trinity Jo-Li Bliss, Jack Champion, Bailey Bass, Edie Falco és sokan mások ismét Pandora lenyűgöző világában találják magukat. Cameron ezúttal is Rick Jaffa és Amanda Silver társaságában írta a forgatókönyvet.

Komolyabb családi szálak és dráma várható

A színészek és az alkotók szerint a harmadik rész most minden eddiginél sötétebb, személyesebb és drámaibb lesz. A családi kötelékek, a bizalom, az árulás, valamint a szeretet és a tisztelet kérdései új szintre emelik majd az eddig látott konfliktusokat. Quaritch és Gekkó kapcsolata új oldaláról mutatkozik be, de nem kizárt, hogy egy óriási árulás vagy meglepő fordulat vár rájuk a film végén.

Az Avatar: Tűz és hamu 2025. december 19-én kerül a mozikba – a kérdés csak az, sikerül-e ismét meglepni a világot.

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×