Genndy Tartakovsky jelenleg egy Conan, a barbár sorozaton dolgozik a Cartoon Network Studios és a Prime Video új együttműködésében. A neves animációs alkotó év elején már vissza is tért az Ősember (Primal) új évadával, de ő hozta el anno először Grievous tábornokot is a Klónok háborújában (nem keverendő A klónok háborújával!).
„2008 óta próbálom tető alá hozni ezt a Conan-projektet, de a világ akkor még nem állt készen rá” – mondta Genndy Tartakovsky egy előre felvett videóüzenetben az Annecy Filmfesztiválon. „Most viszont, az Adult Swimen futó Szamuráj Jack és az Ősember sikere után eljött az ideje, hogy ez a projekt végre életre keljen.”
„Rendkívül inspiráltak Robert E. Howard könyvei, amelyekhez személyes kötődésem is van. Egyelőre nagyon izgatott vagyok. A Conan, a barbár az egyetlen olyan franchise, amin a Csillagok háborúja: Klónok háborúja óta dolgozom, és úgy érzem, valami igazán különleges fog belőle születni.”
Tartakovsky visszatérése a Cartoon Networkhöz egészen nosztalgikus, hiszen ő volt az egyik meghatározó művész, aki megalapozta a stúdió arculatát. Pályafutása során olyan korai, ikonikus sorozatokat adott az adónak, mint a Dexter laboratóriuma és a Szamuráj Jack.











