Majdnem botrányba fulladt Blake Lively bírósági meghallgatása, miután jogászai jelezték a bíró felé, hogy Justin Baldoni jogi csapata egy médiaeseményt akartak kreálni az egészből. Lively és Baldoni között tavaly óta húzódik jogi vita, miután a színésznő szexuális zaklatással vádolta meg Baldonit közös filmjük, a Velünk véget ér premierje után. Baldoni azóta keresetet nyújtott be lejáratás és megtorlásért, de azt a bíróság nemrég elutasította. A felek viszont nem adják fel és tovább harcolnak az igazukért, bármilyen eszközzel.
Baldoni jogászai csapdát állítottak Blake Livelynak a bírósági meghallgatáson
Július 14-én az ügyet bíráló Lewis Liman szövetségi bíró helyt adott Lively védelmi intézkedés iránti kérelmének, és írásban kijelentette, hogy „Lively gondoskodik arról, hogy az ellenérdekű ügyvéd rendelkezésére álljon egy külön számítógép, valamint lehetőséget biztosít számára dokumentumok nyomtatására és másolására a Lively által kiválasztott helyen” – írta meg a Variety és a Deadline is.
Az ügy előzménye az, hogy Lively jogi csapata jelezte a bíróság felé, hogy Baldoni jogi képviselői abban mesterkednek, hogy a bírósági meghallgatást egy médiaeseménybe fordítsák át. Baldoni a New York-i Park Avenue-nál található Meister Seelig & Fein irodáinál akarták tartani a meghallgatást. Ez egy A osztályú kereskedelmi épület, nem nyilvános bejárattal. A múlt héten azonban Livelyéknak a tudomására jutott a hely és úgy értesültek, hogy Baldoniék szándékosan egyfajta „csapdát” akartak állítani a színésznőnek, ahol paparazzik hada várta volna és el akarták állni az útját is. Ráadásul Baldoniék a meghallgatásra influenszereket akartak bejuttatni, hogy ezzel is megzavarják a rendet.
Az információ birtokában Lively jogászai kérték a bírót, hogy egy másik helyre rendelje el a meghallgatást, ám ezt a nyilvános változatban elhallgatták. Arra is kérték a bírót, hogy rendelje el Baldoni oldalának, hogy adja át a jelen lévő személyek listáját. Liman bíró eleget is tett Lively követelésének. Utasította Baldoni jogászait, hogy adják át a jelenlévők listáját kedden, július 15-én, a meghallgatás új helyszínét pedig Lively választhatja ki. Baldoni fő védőügyvédje, Bryan Freedman korábban elmondta a People magazinnak, hogy a meghallgatást egy nyilvános helyen kéne tartani, mondjuk a Madison Square Gardenen, amely elég meglepő választás. Lively csapata jelezte, hogy Freedmanben nem lehet megbízni, hogy profi módon kezelje az ügyet.
Hollywood legnagyobb polgári jogi vitája és még sehol sincs vége
A Lively-Baldoni ügy már egyre jobban elfajul, mindkét fél egyre durvább és nem riadnak vissza bármilyen eszköztől. A bíróság eddig inkább Livelynak kedvezett, hiszen elutasították Baldoni 400 millió dolláros keresetét. Viszont korábban Lively kénytelen volt visszavonni két vádpontot a követeléséből, különben a pert is elvesztette volna, így a szövetségi bíró azért igyekszik a jog mentén kezelni ügyet.
A média nagy figyelemmel kíséri a pert már a kezdetektől fogva, amelyen mit sem segít, hogy mind két oldal igyekszik a bulvár eszközeivel a maguk oldalára állítani a közvéleményt. Ebben a jogászok mellett PR szakemberek, publicisták, influenszerek is segítik a feleket, így egy igazi modern média botránnyal lehet dolgunk. Az ügy tárgyalása 2026. március 9-ére van kitűzve a New York-i bíróságon.
