A Xenomorph otthonát és egy új dögöt is láttunk volna az Alien vs. Predator 2. elvetett befejezésében

A franchise fennállása óta először láttuk volna ezt az új bolygót.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: 20th Century Fox
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

Sokak szerint a 2000-es években bemutatott Alien vs. Predator mindkét része a franchise meggyalázása volt. Igazság szerint nem is értjük, hogyan készülhetett el az első rész után a második, de mint kiderült, a második rész végén egy teljes jelenetsorozatot terveztek a folytatáshoz. Ebben a hosszabb stáblista utáni jelenetben elutaztunk volna az eddig soha nem látott Alien szülőbolygóra.

A 2004-es Alien vs. Predator első részt nem sokkal a Freddy vs. Jason crossover után mutatták be a mozikban, amitől a 20th Century Fox azt várta, hogy eláll a rajongók lélegzete. A két franchise szereplője videojátékokban már egymásra találtak, most pedig a filmben is összeeresztették volna őket. A gond akkor kezdődött, amikor a film PG-13-as besorolást kapott. Itt már érezni lehetett, hogy valami bűzlik a projekttel. A csalódást keltő első rész után, a stúdió próbálta növelni a vér és csontok látványát a folytatásban. Sajnos azonban ez sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, a második rész még az első résznél is borzalmasabb lett, ezzel pedig megpecsételte mindkét franchise jövőjét egy időre…

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

Az io9 készített hosszabb interjút Greg Strause társíróval és rendezővel. A készítő bevallása szerint az Alien vs. Predator – A Halál a Ragadozó ellen 2. rész eredetileg egy sokkal nagyobb befejezést kapott volna. Ebben a stáblista utáni jelenetben kísérletet tettek volna, hogy összekapcsolják a filmet az idegenek eredetével. A film végén ellátogattunk volna a Xenomorphok eddig még nem látott otthonába, ahol betekintést kaptunk volna egy epikus harcsorozatba. Sőt, egy teljesen új szörnyet is bemutattak volna a franchise-ba.

A moziban bemutatott film azzal ért véget, hogy az emberek megtalálták a Ragadozó fegyverét, de az alternatív befejezésben a Weyland-Yutani űrhajóján találtuk volna magunkat. Az említett hajó a Xenomorphok bolygója felé tartott. Ebben a videóban a Ragadozó egy egész törzsét láttuk volna az idegenekre vadászni. Pontosabban a Ragadozók a Xenomorphok egy új létformáját, az úgynevezett Alien King-et szerették volna trófeaként hazavinni. Strause úgy írta le ezt a szörnyet, mint egy hatalmas óriási szárnyas idegen dögöt.

Ez csak tovább bonyolította volna az eddigi ismereteinket a lényekről, de nem ez lett volna az egyetlen csavar a franchise mitológiájában sem. Strause azt akarta, hogy a Ragadozó fegyverét Ms. Yutani-nak adják az Alien vs. Predator 2. végén. Ezzel az emberiségnek lehetősége lett volna tanulmányozni az idegen technológiát, s javunkra fordítsák az űrutazási technológiát. Lényegében ez a fegyver tette volna lehetővé azt a technikát, amit a későbbi Alien-filmekben láttunk.

Ettől jobb nem lett volna a franchise, és még mindig nagyon sokan utálnák ezeket a filmeket, de sokkal nagyobb lett volna benne a potenciál. A Ragadozók, emberek és a Xenomorphok csatájára került volna sor egy olyan bolygón, amit eddig még soha nem láttunk.

A Xenomorph otthonát és egy új dögöt is láttunk volna az Alien vs. Predator 2. elvetett befejezésében
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem