A Bosszúállók: Titkos háború után végleg leállhatnak a Marvel-filmekkel a Russo fivérek

Joe és Anthony Russo elárulták, hogy a Bosszúállók: Doctor Doom ébredése és a Titkos háború után egyelőre nem terveznek újabb képregényfilmeket rendezni a stúdiónak.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: CinemaCon
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

A Marvel Moziuniverzum (MCU) legsikeresebb rendezőpárosa, Joe és Anthony Russo komoly bejelentést tett a jövőbeli karrierjükkel kapcsolatban. A testvérpár a Londonban megrendezett SXSW fesztiválon nyíltan beszélt arról, hogy az asztalon lévő két gigantikus Bosszúállók-mozi után nem terveznek több szuperhősfilmet készíteni. Elmondásuk szerint a történet, amin most gőzerővel dolgoznak, egy teljesen kerek és lezárt egészet alkot majd a nézők számára. Bár a Bosszúállók: Végjáték után is hasonlóan nyilatkoztak, Robert Downey Jr. visszatérése végül újra a rendezői székbe csábította őket. A rajongóknak azonban érdemes felkészülniük, mert a nagyszabású Bosszúállók: Titkos háború után egy korszak végleg lezárul az MCU-ban.

Végleges lezárást hoz a Titkos háború

„Ennyi volt” – jelentette ki határozottan Anthony Russo a londoni rendezvényen, hozzátéve, hogy eredetileg már a Végjátékot is az utolsó marveles munkájuknak szánták. A rendező így részletezte a jelenlegi víziójukat:

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

Szóval a következőt mondom. A történetek, amelyekre most koncentrálunk, teljesek. A Doctor Doom ébredése és a Titkos háború két olyan filmként beszél egymással, amelyek egy kerek egészet alkotnak. Hogy mindezek után együttműködünk-e még a Marvellel, az persze lehetséges, de jelenleg a narratív elképzelésünk kizárólag a Titkos háborúig terjed.

Anthony Russo

Bár a Bosszúállók: Titkos háború forgatása még nem kezdődött el – igaz, májusban már megjelentek az első statiszta-válogatásokról szóló hirdetések az interneten –, a produkció a tervek szerint 2027 decemberében kerül a mozikba. Ez a felvonás nemcsak a történetet zárja le, de a Marvel eddigi hagyományos fázisainak korszakát is végleg befejezi. Látva azonban, hogy a Russo testvérek korábbi Bosszúállók-filmjei szó szerint milliárdos bevételeket hoztak a konyhára, a rajongók joggal kételkednek abban, hogy ez lesz az utolsó közös munkájuk a stúdióval. Joe Russo mindenesetre viccesen ennyit tett hozzá a felvetéshez: „Majd meglátjuk, hogy festünk a 2028-as fotókon, és utána értesítünk titeket.”

Legendás hősök fognak össze Doctor Doom ellen

A fivérek elképesztően büszkék a stúdióval közös múltjukra, és Anthony kiemelte, hogy a Marvellel való kapcsolatuk hosszú évek alatt, rendkívül gyümölcsöző módon épült fel. Nagyon értékelik ezt a köteléket, és úgy vélik, a Marvel is hálás azért, amit ők letettek az MCU asztalára. A rajongók legnagyobb örömére a menetrend első állomása, a Bosszúállók: Doctor Doom ébredése (Avengers: Doomsday) elképesztő izgalmakat tartogat.

Ebben a felvonásban szinte az összes létező Marvel-hős összefog majd, hogy szembenézzen a Robert Downey Jr. által alakított Doctor Doommal. A produkcióban ráadásul még az MCU és a Disney előtti, régi Fox-korszak ikonikus sztárjai is tiszteletüket teszik. A valóságban is parádés, elképesztően sűrű szereplőgárdában olyan neveket találunk, mint Chris Hemsworth (Thor), Anthony Mackie (Amerika Kapitány), Chris Evans (Steve Rogers), Patrick Stewart (X professzor), Ian McKellen (Magneto) és Alan Cumming (Árnyék). A Bosszúállók következő filmje idén december 18-án debütál a mozikban.

Bosszúállók: Doctor Doom ébredése
Forrás: Marvel Studios
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem