Még meg sem jelent az idei mozi, máris megvan a következő Gonosz halott-film címe is?

A lángok után a harag fogja felemészteni a nézőket.

Kajtár Virág
Olvasási idő: 2 perc
Forrás: Warner Bros.

A holtak nem nyugszanak: az idei Evil Dead Burn forgatása ugyan még csak tavaly októberben fejeződött be, már javában zajlik a nagy múltú horrorfranchise ezt követő részének gyártása. A Deadline nemrég lehozta a szereposztást, most pedig a film címére és produkció ütemtervére is fény derülhetett. A The Screen Guild jelentése szerint a Burn után a Wrath (harag) következhet, ami szintén nem sok jót vetít előre, de már forog most februárban, tehát sokat nem kell majd várni rá. A hivatalos bejelentésig a szó akár munkacímet is takarhat, noha beleillene a gonosz sormintába.

Az új részt Francis Galluppi írja és rendezi, aki a 2023-as Gonosz halott: Az ébredés (Evil Dead Rise) hatalmas, 147 millió dolláros sikere után kapott lehetőséget. A színészgárda is kezd összeállni: a főbb szerepekben feltűnik Charlotte Hope (Az apáca), Ella Newton, valamint Zach Gilford is, aki Mike Flanagan egyik állandó alkotótársaként vált ismertté az utóbbi években. A mellékszereplők között találjuk Jessica McNameet (Mortal Kombat) és Josh Helmant (Mad Max: A harag útja) is.

Brutális élményt ígér az Evil Dead Burn

Mielőtt azonban megismerhetnénk Galluppi vízióját, érkezik még Sébastien Vaniček rendezésében az Evil Dead Burn, mely egyébként elvileg egy önálló spin-off, új helyszínen, új karakterekre szabadítja rá a halottakat, egyben továbbviszi a mitológiát. Vaniček érkezése bizakodásra adott okot a horrorrajongók körében, mivel rendezői stílusa tökéletesen illeszkedik a franchise elemeihez. Pókok című filmje a kritikusok körében nagy sikert aratott, ráadásul kifejezetten szeret építeni a praktikus effektekre is, amiket remélhetőleg ezúttal sem felejtett el.

„Azt mondtam a stúdiónak, hogy egy kegyetlen filmet akarok csinálni, egy olyan filmet, ami fáj, ami próbára tesz. Bele fogok rakni minden bennem lévő borzalmat, ez katartikus lesz, és ha ezzel nem teszem tönkre a karrieremet, és továbbra is csinálhatok filmeket, akkor továbblépek valami más műfaj felé, mint a horror” – nyilatkozta a rendező még a Bloody Disgustingnak.

Az Evil Dead Burn tehát idén, július 24-én érkezik, de már készül a következő csapás, melynek hivatalos részleteire azonban várnia kell a rajongóknak.

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×