Hollywoodi görbe tükör a Marveltől: Imádják a kritikusok a Wonder Mant

Váratlanul erős kritikákkal debütált a Wonder Man, amely a szuperhős-klisék helyett a filmipar kíméletlen szatírájára helyezi a hangsúlyt.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 3 perc
Forrás: Marvel Television

Január végén érkezik a Disney+-ra a Marvel Television legújabb, talán eddigi legfurcsább vállalkozása, a Wonder Man. A nyolcrészes minisorozat nem a megszokott világmegmentős sémát követi, hanem egy ízig-vérig hollywoodi szatírát ígér, amely az álomgyár belső működését figurázza ki. A Los Angeles-i premier után feloldották a közösségi médiás embargót, és az első reakciók több mint biztatóak: sokan az utóbbi évek egyik legfrissebb és legbátrabb MCU-projektjeként emlegetik. Úgy tűnik, a stúdiónak sikerült megtalálnia azt a hangvételt, amelyre a „szuperhős-fáradtságban” szenvedő nézők már régóta vártak. A kritikusok szerint a humor, az önreflexió és a váratlanul mély érzelmek keveréke teszi különlegessé ezt a produkciót.

Briliáns páros az álomgyár kulisszái között

A sorozat középpontjában Simon Williams (Yahya Abdul-Mateen II) áll, egy küszködő színész, aki élete nagy lehetőségére vár egy nagyköltségvetésű szuperhős-rebootban. A csavar az, hogy Williamsnek valódi szuperképességei vannak, de ezeket inkább titkolja, hogy komolyan vegyék szakmájában. Ebben a szürreális casting-folyamatban lesz a társa a Marvel Moziverzumból már jól ismert Trevor Slattery (Sir Ben Kingsley), akivel egy meglepően szórakoztató és érzelmes barátság, egyfajta „bromance” bontakozik ki. A reakciók alapján a két színész közötti kémia a show abszolút csúcspontja.

A vélemények kiemelik, hogy a Wonder Man sokkal inkább egy karakterközpontú dramedy, mintsem egy klasszikus akciófilm. „A Marvel végre lebontotta a megfáradt struktúráját egy rágódó, karakterközpontú darab kedvéért” – írta az egyik kritikus, hangsúlyozva, hogy a sorozat remekül egyensúlyoz a Hollywood-kritika és a szuperhős-műfaj között.

Új remény az MCU számára?

Bár a nyolc epizódból álló évadot sokan dicsérik a bátorságáért, néhányan megjegyzik, hogy a tempó néha akadozik, és a finálé talán túl sok mindent próbál egyszerre lezárni. Ennek ellenére az általános vélekedés az, hogy a Destin Daniel Cretton és Andrew Guest által jegyzett széria „az a fajta sorozat, amire a Marvelnek égető szüksége volt”. Azok számára is élvezhető lehet, akik nem követik szorosan a Marvel-filmeket, bár a szemfüles rajongók bőségesen találnak majd elrejtett utalásokat.

A Wonder Man január 27-én debütál a Disney+-on, és a mellékszerepekben olyan neveket láthatunk még, mint Demetrius Grosse vagy Ed Harris. Ha a sorozat sikeres lesz, Simon Williams karaktere a jövőben fontos szerepet kaphat a Marvel mozis univerzálisának nagyszabású eseményeiben is, mint például a jövő évi Bosszúállók-folytatásban.

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×