Történelmi mérföldkő: Átlépte az 1 milliárd dolláros álomhatárt a Star Citizen közösségi finanszírozása

Egyetlen fillér nagybefektetői tőke nélkül, tisztán a rajongók példátlan támogatásából ért el felfoghatatlan pénzügyi sikert a Star Citizen.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 3 perc
Forrás: Cloud Imperium Games
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

A Cloud Imperium Games által fejlesztett monumentális űrszimulátor, a Star Citizen átlépte az egymilliárd dolláros támogatási összeget. Ez a hihetetlen teljesítmény több mint egy évtizeddel azután valósult meg, hogy a projektet legelőször bejelentették a nagyközönségnek. Bár a játékot eredetileg 2014-ben tervezték megjelentetni, a fejlesztők a mai napig nem tűztek ki egy sziklaszilárd premierdátumot. A legfrissebb tervek szerint ugyanakkor megcélozták a 2026-os évet a végleges verzió kiadására. A játék vezető tervezője egy friss interjúban kiemelte, hogy a kiadói nyomástól mentes, független alkotói szabadság volt a kulcsa ennek a páratlan mérföldkőnek.

Rekordot döntött a Star Citizen kalapozása

Az egész projekt még 2012-ben indult egy szerényebb Kickstarter-kampánnyal. Röpke idő alatt több mint 2 millió dollárt gyűjtöttek össze a lelkes sci-fi rajongók. A Cloud Imperium Games azonban nem állt meg itt, és az azóta eltelt közel 12 évben is folyamatosan fenntartotta a közösségi finanszírozási rendszert, ami mostanra hozta meg a gyümölcsét az egymilliárd dolláros rekordösszeg elérésével. Chris Roberts, a játék atyja és vezető tervezője a Variety magazinnak adott interjújában elárulta, mennyit jelent számára a játékosok töretlen bizalma. Kiemelte, hogy ez a fajta háttér elengedhetetlen volt ahhoz, hogy a projekt folyamatosan mozgásban maradjon. Roberts szerint egyetlen hagyományos játékkiadó vagy privát tőkealap sem biztosított volna számukra ennyi időt és türelmet ahhoz a monumentális kreatív folyamathoz, amit megálmodtak. A távoli jövőt illetően ráadásul a World of Warcraftéhoz hasonló pályát jósol a programnak, amely évtizedeken át képes egyben tartani a közösségeket:

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

Az emberek egyszerűen a lehető legnagyobb és legjobb világot akarják látni, és imádják magát az álom koncepcióját. Ahogy haladunk előre, és egyre többet látnak belőle, ez a folyamat gyakorlatilag önmagát erősíti meg. Teljesen biztos vagyok benne, hogy még nagyon hosszú idő áll előttünk, még azután is, hogy kiadjuk az 1.0-s verziót, és már nem alphaként tekintünk a szoftverre. Folyamatosan építeni és bővíteni fogjuk az univerzumot, ami egy olyan hellyé válik, ahol az emberek együtt kalandozhatnak, találkozhatnak és szórakozhatnak. Ez nem sokban különbözik például a World of Warcrafttól, ami már több mint húsz éve zakatol a megjelenése óta.

Chris Roberts

Érkezik az önálló hadjárat, a Squadron 42 is

Az elképesztő méretű, folyamatosan alakuló többjátékos MMO-élmény mellett a stúdió egy másik nagy dobásra is készül a színfalak mögött. Ez nem más, mint a Squadron 42, amely egy kifejezetten filmszerű, történetvezérelt egyjátékos kampányként hozza majd el a Star Citizen-univerzum legizgalmasabb narratíváját a monitorokra. A hivatalos weboldalon található információk alapján a fejlesztőcsapat egy időablakot is kijelölt, s remélik, hogy még 2026-ban megjelenhet a másik játékuk is. Az űrhajós kalandok szerelmeseinek tehát nem maradt más, mint a hit, hogy a grandiózus ígéretek hamarosan kézzelfogható valósággá válnak.

CÍMKÉK:
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem