A The Last of Us második évada a The Last of Us Part II című videójáték történetét dolgozza fel, amely már egy idősebb, függetlenebb Ellie-t és egy megtört, sokat látott Joelt követ. A második rész a franchise egyik legmegrázóbb jelenetét mutatta be – ám a sorozat több ponton is másképp közelített hozzá, mint a játék. Most mutatjuk, mik voltak a legfontosabb különbségek.
Röviden:
- A sorozat hamarabb bemutatja Abby motivációit, és változtat a gyilkosság körülményein.
- Dina kerül Joel mellé a végzetes napon – nem Tommy.
- A jacksoni támadás jóval nagyobb léptékű lett a képernyőn.
Abby múltja más sorrendben tárul fel
A játékban Abby visszaemlékezésként látja apja halálát: beront a műtőbe, ahol Joel megölte az orvost. Ez csak később, a nézőpontváltás után derül ki, ugyanis a játék során nemcsak Ellie-vel játszhatunk, hanem Abby is fontos szereplővé válik. A sorozat viszont rögtön ezzel a jelenettel nyit, ám egy álomszerű formában – ezzel korábban elhelyezi Abby bosszújának érzelmi alapjait.
Kihagyott karakterek: A videójátékban Abby csoportjában több tag is van: Leah, Jordan, Nick – közülük egyik sem szerepel a sorozatban. Úgy tűnik, a showrunnerök leegyszerűsítették a történetet, és a mellékszereplők egy részét elhagyták, hogy a fő karakterekre koncentráljanak.
Dina került Joel mellé, nem Tommy: A játékban Tommy megy Joellel járőrözni, amikor Abby csoportja elfogja őket. A sorozatban azonban Dina van vele – akit el is altatnak, hogy ne lássa, mi történik. Ez narratív szempontból fontos, mert így Dina érzelmileg még erősebben kötődik a történtekhez, és ez előkészíti, hogy később csatlakozzon Ellie-hez a bosszúhadjáratban.
Joel és Abby több párbeszédet kapott: A játékban Joel alig szólal meg, és Abby brutálisan végez vele. A sorozatban viszont több párbeszéd is elhangzik közöttük, amit Joel meg is jegyzett, hogy elég a dumából, essünk túl rajta. Abby célzottan emlékezteti Joelt arra, mit tett Salt Lake Cityben. Ez személyesebb, feszült hangulatot teremt, és mélyebb betekintést ad Abby érzelmeibe is.
A jacksoni támadás sokkal grandiózusabb: A játékban csak néhány fertőzött jelenik meg, hordáról szó nincs. A sorozatban ezzel szemben valódi ostrom zajlik: Molotov-koktélokat dobnak, Tommy lángszóróval harcol egy Bloater ellen, és az egész város veszélybe kerül. Ez egyrészt fokozza a feszültséget, másrészt megmutatja, milyen kiszolgáltatott a település – és milyen veszélyes világban élnek. Itt valószínűleg még az is szerepet kapott, hogy az első évad sok kritikát kapott, amiért kevés volt az akció és zombie, most kedveztek azoknak, akik hiányolták a fertőzötteket.
A java még csak most jön…
A sorozat ezzel az epizóddal nemcsak Joel sorsát teljesítette be, hanem azt is megmutatta, mennyire más médium a televízió, mint a videójáték. A változtatások nem gyengítették a hatást – sőt, sok néző szerint még erőteljesebbé tették a történetet. Az IMDb felhasználói szerint a második évad második része volt a franchise legerősebbje. A kérdés csak az: vajon Ellie története is hasonlóan mély és brutális lesz, mint a játékban? Ha így folytatják, erre jó esély van.

Szólj hozzá!