Bár már kevesebb van hátra az évből mint mögöttünk, a Transformers-rajongóknak még csak most indulnak be igazán az események. A franchise negyvenedik évfordulója alkalmából eddig leginkább a figurák terén lehetett ok ünnepelni, de kint szeptemberben (nálunk októberben) érkezik hosszú évtizedek után az első animációs film a mozikba a Transformers Egy képében. Ha a mozgóképeket tekintjük, pontosan negyven éves szeptember 17-én lesz az alakváltók univerzuma, így nem véletlen sem a film időzítése, sem a további meglepetéseké. Ezek közül az egyikért a japán Trigger anime stúdió felel, akik minden bizonnyal méltó módon emlékeznek majd meg az Autobotok és az Álcák végtelen háborúskodásáról.
Azoknak, akik amúgy nincsenek annyira otthon ebben a világban meglepően hathat, de Japánban a legtöbb Transformers-sorozat például saját életet élt, teljesen más narratívával, befejezéssel, esetleges évadokkal(!) amik az amerikai és egyéb piacokra el sem jutottak, azokról nem is beszélve amik teljes egészében csakis náluk voltak elérhetőek, ugyanis saját animéket is gyártottak. Ez egyébként bevett szokás és más univerzumoknál is megfigyelhető sokszor. A japánok figurák terén is a mai napig külön készleteket élvezhetnek (más színek, öntvények, méretek), még annak ellenére is, hogy az országban a Gundam népszerűsége magasan veri az alakváltókét. A Trigger stúdió egyelőre csupán egy rövidke videóval harangozta be, hogy valami készül, valószínűleg maximum egy rövidfilmről, s nem teljes értékű sorozatról lehet szó, amihez figurákat társítanak. A képsorok a Tokyo Toy Show 2024 keretében láttak napvilágot.
A Trigger az anime rajongókon kívül a Netflix nézőinek is ismerős lehet, hiszen elég sok közük volt a Cyberpunk: Edgerunners című világsikerű sorozathoz. Népszerű alkotásaik közé tartozik például a Kill la Kill, a Kazamata zamata vagy a Promare is, mindezt viszonylag új stúdióként sikerült elérniük. Bármit is takarjon a projekt, bizonyosan érdemes lesz figyelemmel kísérni, főleg, hogy régóta nem esett meg ilyesmi együttműködés.
A Takara Tomy nevű japán játékmárka a Hasbro-val együtt juttatta el Optimuszékat a gyerekek szobáiba és a televíziók képernyőire világszerte, miután átnevezte a Micro Change és a Diaclone nevű játékcsaládjait, hogy azok kedvezzenek a nyugati piacnak, és a Hasbro vezetésével a többi már történelem lett. Azóta megannyi generáció ismerte meg őket, s megannyi generációnyi figura is kigördült a gyártósorokról, mindezt tehát logikus lépés valami nagyobbal megünnepelni.
Akiket pedig nem annyira csábít a figurák vagy az animék világa, azok októberben megismerhetik Optimusz és Megatron eredettörténetét, mely az előzetes kritikák alapján magasan a legjobb kaland lett a franchise történetében.
Szólj hozzá!