A széria veteránjaként Leon S. Kennedy neve szinte egyet jelent a túlélőhorrorral, azonban éppen ez jelenti az egyik problémát. Leon már annyiszor nézett szembe biofegyverekkel és járványokkal, hogy számára ezek a helyzetek már aligha okoznak meglepetést vagy félelmet. Míg a Resident Evil 2-4-ben még átélhettük vele az igazi borzalmat, a hatodik részben már egy rutinos akcióhősként viselkedett. A játék is emiatt kapott sok kritikát – a horror helyett inkább egy akciójáték élményét nyújtotta.
Grace Ashcroft – az ideális új főhős
Sokan várták, hogy a Resident Evil 9 főhőse újra Leon lesz, de végül Grace Ashcroft – Alyssa Ashcroft (Resident Evil Outbreak) lánya – kapta meg a főszerepet. Ez elsőre meglepőnek tűnhet, de ha jobban belegondolunk, nagyon is logikus lépés volt. Grace mostanra FBI-ügynökként dolgozik, és épp anyja rejtélyes halála miatt küldik ki a Wrenwood Hotelbe, hogy nyomozzon. Bár van némi rálátása a veszélyekre, még nem élt át közvetlenül járványt – de azért nem teljesen védtelen, hiszen FBI-osként bizonyára van némi kiképzése.
Ez egy nagyon jól eltalált középút: Grace elég felkészült ahhoz, hogy ne legyen teljesen tehetetlen, de még bőven van mitől tartania, és a játékos is át tudja élni vele a feszültséget és bizonytalanságot.
Az új Resident Evil főhőse végre újra átélheti a rettegést
Leon (vagy Chris) esetében már nehéz elhitetni, hogy valóban félnek attól, ami történik körülöttük – így a játékos sem ijed meg igazán. Grace karaktere viszont újra képes lesz visszahozni a klasszikus Resident Evil-hangulatot: egyszerre ismerős és ismeretlen terepen mozog, van benne sebezhetőség és bátorság is. Ráadásul a Wrenwood Hotelhez kötődő traumája is plusz feszültséget visz a történetbe.
Összességében tehát tökéletesen érthető, miért nem Leon lett a Resident Evil Requiem főszereplője. Itt most egy olyan karakterre volt szükség, akinek a szemén keresztül újra átélhetjük a félelmet – és Grace Ashcroft pont ilyen.
