Közelít az 1000 dolláros határhoz a PlayStation 6 gyártási költsége, de a halasztás nem valószínű

Drágulhat a PlayStation 6 a növekvő költségek miatt.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 4 perc
Forrás: Sony
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

A legfrissebb szivárogtatások szerint a PlayStation 6 gyártási költsége drasztikusan megemelkedett az elmúlt hónapokban, így már veszélyesen közelít az 1000 dolláros lélektani határhoz. Bár a hardveralkatrészek árainak emelkedése komoly fejtörést okoz a Sonynak, a szakértők szerint a konzol megjelenésének elhalasztása mégsem valószínű. Az iparágat sújtó alkatrészválság nemcsak a japán óriást érinti, hiszen a versenytársak is kénytelenek voltak árat emelni a saját termékeiknél. A játékosok számára a legkedvezőbb forgatókönyv jelenleg egy tisztán digitális kiadás lehet, amely talán valamivel olcsóbban kerülhet a boltokba. Ha a trendek nem változnak, a prémium kategóriás konzolos játék hamarosan a jómódúak kiváltságává válhat, ami hosszú évek óta először a piac zsugorodását okozhatná.

Egekben a PlayStation 6 alkatrészárai

Nagyjából három hónappal ezelőtt a jól ismert AMD-szivárogtató, Kepler_L2 azt állította NeoGaf fórumán, hogy a Sony készülő PlayStation 6 konzoljának gyártási költsége 760 dollár körül mozog. Emiatt még az is elképzelhetőnek tűnt, hogy a gép 699 dolláros áron debütál, ha a japán vállalat az elején hajlandó támogatni a hardvert. Napokkal később egy másik belsős forrás, a Moore’s Law Is Dead is kísértetiesen hasonló, 743 dolláros összeget említett. Az alkatrészválság viszont hétről hétre súlyosbodik a piacon. Láthattuk például, hogy a Valve végül 1049 dollárért volt kénytelen piacra dobni a Steam Machine-t, ami nagyjából 300 dollárral több az eredetileg tervezettnél, de a Microsoft is jelentősen megemelte az Xbox Series S és Xbox Series X konzolok árait.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

Ebben a bonyolult gazdasági helyzetben érkezett Kepler_L2 újabb rossz híre kedvenc felületén: a PlayStation 6 gyártási költsége azóta nagyjából 200 dollárral nőtt, így már súrolja az 1000 dolláros lélektani határt. A szivárogtató szerint azonban a halasztás nem lenne logikus lépés a Sony részéről. Tegyük fel, amennyiben a RAM és a tárhelymemóriák árai tovább emelkednek, a késleltetésnek semmi értelme; ha pedig stabilizálódnak, akkor sincs miért várni. Szerinte jelenleg egy 999 dolláros, lemezmeghajtó nélküli PlayStation 6 lehet a legjobb forgatókönyv a vásárlóknak. A forrás úgy véli, ilyen ütemben a PlayStation 5 és a Nintendo Switch 2 is hamarosan drágulhat, bár megemlítette, hogy az OLED-kijelzős PlayStation Portal érkezése még idén várható. Hangsúlyozzuk, hivatalosan senki nem erősítette meg semmit, ugyanakkor még nincs is mit, mivel a Sony és Microsoft nem leplezte le vagy jelentette be, hogy mikor érkezik az új konzolgeneráció. Minden, amit tudunk eddig, hogy a kékek és zöldek dolgoznak az új masinán, de hogy mikor vehetjük kézbe ezeket, a jövő zenéje.

Gazdagok kiváltsága lesz a videójáték?

A konzolos játékosok pontosan tudják, hogy egyetlen nagyobb konzolgép sem indított még 1000 dolláros áron vagy a felett. A Sony legközelebb a PS3 2006-os, hírhedten fájdalmas 599 dolláros premierjekor járt ehhez közel, ami közvetlenül hozzájárult az akkori generáció döcögős indulásához. Egy 999 dolláros PlayStation 6 teljesen áttörné ezt a történelmi plafont – ráadásul a Microsoft is ugyanezekkel a problémákkal néz majd szembe a Project Helix fejlesztése során. Nagy kérdés, hogy a csúcskategóriás gaming az iparági árak miatt végül a gazdagok hobbijává válik-e, ami komoly átalakulást hozhat a teljes videójáték-iparban.

Xbox
Forrás: Xbox
CÍMKÉK:
Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem