A Jurassic World: Újjászületés vége lehet, hogy egy kicsit trükkös érzéseket kelt benned. Nem feltétlenül rossz értelemben, inkább olyan kellemesen bosszantó módon – mintha tudnád, mi fog történni, mégis reméled, hogy talán mégsem. Nos, ennek nagyon jó oka van, hiszen a film rendezője, Gareth Edwards most elárulta a háttértörténetet.
Eredetileg máshogy végződött volna a film
A filmben, amikor a csapat épp a nagy menekülésre készül, Duncan Kincaid (Mahershala Ali) látszólag feláldozza magát a D-Rex kedvéért, hogy a többiek megmeneküljenek. Ez egy igazi hősies pillanat, de a halálát nem látjuk, csak feltételezzük. Pár perccel később, amikor egy piros fáklya lő az égbe, mindenki rájön, hogy Duncan valójában életben maradt, és végül minden jóra fordul.
Ahogy nézed a filmet, tényleg úgy tűnik, hogy Duncan meghal, főleg mert tudjuk, hogy a gyerekekért hoz áldozatot – ami szép kapcsolódás a saját múltbeli családi tragédiájához. Jogos lett volna ez a karakteráldozat, ráadásul elég filmszerű lezárás is lenne. De mivel a jelenetben nem látjuk őt ténylegesen meghalni, ha láttál már néhány filmet, tudod, hogy ilyenkor bőven benne van a pakliban a visszatérés.
Túl nagy név Mahersala Ali
Edwards rendező elmesélte, hogy az első forgatókönyvben tényleg meghalt volna Duncan.
Ahogy Mahershala Ali szóba került a szerepre, a stúdió azt szerette volna, ha életben marad, mert ő egy igazán nagy név. Aztán, amikor végül beszéltem Mahershalával, ő maga mondta, hogy szerinte mégis meg kellene halnia a karakternek. Ekkor teljesen egyetértettünk, és addig küzdöttünk, amíg vissza nem került a halál a történetbe.
Gareth Edwards
Viszont aztán jött az újabb csavar: „Azután a stúdió jelezte, hogy nincs lehetőség utóforgatásra vagy újraforgatásra, úgyhogy inkább készítsünk egy alternatív befejezést is, amiben Duncan túléli – csak a biztonság kedvéért. Tudtam, hogy ha leforgatjuk, be is fogják tenni a filmbe, ezért próbáltam kitalálni, hogyan lehetne ezt a legjobban megoldani, és végül egészen megszerettem ezt a változatot.”
A végeredmény így egy igazi érzelmi hullámvasút lett. Minden úgy van felépítve, mintha tényleg elbúcsúznánk Duncantől – a néző már lelkileg felkészül a veszteségre –, aztán hirtelen mégis jön a nagy fordulat, és visszatér a karakter. Edwards azt mondta, a premier előtti vetítésen az amerikai közönség hatalmas tapssal és örömmel fogadta a visszatérését, ő pedig majdnem elsírta magát a meghatottságtól.
Szóval Duncan Kincaid halála, feltámadása, majd ismét halála, végül mégis életben maradása végül a stúdió döntése lett, de Edwards szerint pont emiatt működik olyan jól ez a befejezés – mert végig elhisszük, hogy örökre elbúcsúzunk tőle, aztán mégis kapunk egy reménysugarat a végén.
A Jurassic World: Újjászületés már a mozikban látható.
