A Disney élőszereplős Hófehérke adaptációja múlt héten gyengébb péntekről-szombatra teljesítmény után végül mindössze 43 millió dolláros nyitóhétvégét produkált Észak-Amerikában, világszinten pedig csupán 87 millió dollárt hozott. Ez elmaradt az előzetesen becsült 45 millió dolláros hazai és 100 millió dolláros globális nyitánytól, ami eleve rossz előjel volt a 250 millió dolláros gyártási költség fényében. A mostani, második hétvégén nem elég, hogy nem sikerült megtartania első helyét, de 66 százalékkal csökkent is az amúgy is alacsony nézettsége.
Röviden:
- A melós 15,2 millió dollárral nyitott, s meg is szerezte az első helyet.
- A Hófehérke nézettsége 66%-ot esett, csupán 14,2 millió dollárt gyűjtött be.
- A feldolgozás mindösszesen 66,8 milliót keresett otthon, s 143,1 milliót világviszonylatban.
Nem váltotta be a reményeket a Hófehérke
A Hófehérke második hétvégéjén csupán 14,2 millió dollárt gyűjtött be, 4200 helyen vetítették. Így a két hét alatt eddig mindösszesen 66,8 milliót keresett otthon, s 143,1 milliót világviszonylatban. Ami talán a legnagyobb visszajelzés a Disney felé, hogy Jason Statham nyomta le, vagyis A melós című film 15,2 millióval. A Hófehérke 250 millióba került, ráadásul marketingköltségek nélkül, így mondhatni győzött a gonosz boszorkány. A film CinemaScore értékelése is mindössze B+ lett, ami az eddigi legalacsonyabb pontszám a stúdió élőszereplős remake-jei között. Emellett a Rotten Tomatoes oldalán is gyenge eredményeket hozott (43% kritikusoktól, 74% közönségtől). Összehasonlításként: a nemrég bemutatott Mufasa: Az oroszlánkirály 57%-ot kapott a kritikusoktól és 89%-ot a nézőktől.
Jason Statham magabiztosan hozza a kötelezőt, s ez épp elég
Manapság sokan előszeretettel használják a „sablonos” jelzőt pejoratív értelemben. Pedig mi baj van egy jól működő recepttel? Úgy tűnik, a nézők pedig pontosan tudják, mit várhatnak egy Statham-filmtől, s egyértelműen kijelentették, hogy az égvilágon semmi. A melós egy lendületes, szabályosan felépített akciómozi, amelyben Jason Statham és David Ayer (a tavalyi A méhész után újra együtt) visszanyúlnak az ’80-as évek klasszikusaihoz. És bár mindenki látott már hasonlót, a film mégis megállja a helyét, mivel nem akarja komolyan venni magát a történet, sőt mi több, pofonegyszerű sztorival tálalják mindezt. Egy jól bevált recept pedig mindig jobb egy elbaltázott újragondolásnál.
A mozik összbevétele továbbra is mélyponton van
Az év eleji gyenge mozis teljesítmény továbbra is szembetűnő, a tavaly ilyenkori adatokhoz mérten az érdeklődés összességében még mindig 10,9 százalékkal marad el, a vírus előtti, vagyis 2019-es időszakhoz képest pedig 39 százalékkal. A harmadik helyet egyébként ráadásul egy sorozat különkiadása (csupán két hétig vetítik), a The Chosen: Last Supper szerezte meg 11,5 millióval, míg a negyediket a The Woman in the Yard Blumhouse-horror, csupán 9,4 millióval. Az ötödik helyet Jenna Ortega és Paul Rudd fekete-komédiája, a Death of a Unicorn csípte meg 5,8 millióval.

Szólj hozzá!