A Tron: Ares legelső kedvcsinálója is felfedte, hogy Flynn visszatér. Jeff Bridges pedig egy újabb rejtélyes utalást tett arra, hogyan is lehetséges ez pontosan. A Tron-franchise harmadik része Joachim Rønning rendezésében a 2010-es folytatás eseményeit követi majd, s bár Kevin Flynn látszólag meghalt az előző rész végén, egészen új formában láthatjuk majd.
A Rács rétegei
Bridges az Empire-nek pedzegette, hogy a Rács digitális univerzuma tényleg rengeteg lehetőséget nyit meg: „Persze, egy kicsit meglepődtem. De tudod, ez a Rács. Az egész digitális univerzum a kezünkben van. Minden lehetséges azon a helyen. S úgy alakult, hogy megmaradt valamennyire a tudatom.”
Emberi lényekként a tökéletességre törekszünk. De néha nem értjük a dolog lényegét – azt, hogy az út a cél. Flynn eredetileg abban a reményben fedezte fel a digitális világot, hogy valamiféle tökéletességet érhet el az emberiség számára, de most… a cselekmény ennél több lesz? Ahogy Töki mondaná, új sz*rságok kerültek napvilágra.
Mihez kezdhet egy program a való világban?
Októberben világok ütköznek. 15 év után egy új Rács tárul elénk, élénkvörös színei azonban a valóságot világítják be. És eljön Ares is, a program, aki kevés tudásunk alapján egy küldetés miatt látogat el világunkba…talán nincs is számára visszatérés. S annak ellenére, hogy az eddigi előzetes sokat nem árult el, Kevin Flynn nosztalgikus pillanatokat ígért.
A Tron: Ares szereplőgárdáját Jared Leto vezeti, hozzá csatlakozik Jeff Bridges, Greta Lee, Evan Peters, Hasan Minhaj, Jodie Turner-Smith, Arturo Castro, Cameron Monaghan és Gillian Anderson is. A harmadik részt először 2015-ben törölték, majd két évvel később, 2017-ben ismét elővették, csak azért, hogy azt a tervet is eldobják, míg végül 2023-ban a norvég rendezőnél talált megmentő kezekre a franchise. A filmes korábban olyan produkciókon dolgozott, mint például a Demóna: A sötétség úrnője vagy A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja. Az új film két írója Jesse Wigutow és Jack Thorne.
Digitális inspiráció
Tehát ezúttal eltérően a két másik filmtől, kilépünk a való világba, s nem a Rács nevű játékba utazunk. Az eredeti film ugyan mára már kultnak számít, mégsem került a nagyok polcára. Ennek ellenére a rajongótábra kitartó, a Disneyland parkjaiban található Tron tematikájú játékok is igen népszerűek a 2010-es, szintén nehezen összejött Tron: Örökség című rész óta. Bár a stúdió és a rajongók is akarták, az Ares még nehezebben állt össze, mondhatni kész csoda, hogy eljutottunk idáig. Az Örökség volt egyébként a CGI-megfiatalítás egyik úttörője, bár akkoriban elég nagy visszhangot váltott ki Bridges kinézete. Az Arest többek között azért is övezi hatalmas várakozás rajongói oldalról, mivel ezúttal fiatalítás nélkül tér vissza ikonikus szerepéhez. Az eredeti rész, a Tron, avagy a számítógép lázadása vizuálisan és technikailag is számtalan filmest inspirált, akik aztán mind felültek az akkor még gyerekcipőben járó számítógépes képalkotás hullámaira.
