Az új Resident Evil-film havas Raccoon Cityben játszódik – és nagyon Code Veronica-hangulatú

A Zach Cregger-féle Resident Evil forgatása már zajlik, és az első képek alapján jeges, baljós Raccoon Cityre számíthatunk.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő 2 perc
Google Logo Itt állíthatod be, hogy a Google keresőben elsők között szerepeljen a Wide Screen

A Barbár és a Fegyverek rendezője, Zach Cregger jelenleg Prágában forgatja a következő Resident Evil-filmet, és a kiszivárgott forgatási fotók alapján ezúttal hó borítja a várost. A Residence of Evil beszámolója szerint a képeken leégett autók, havas rendőrségi járművek és ismerős várostérképek láthatók – mindezek arra utalnak, hogy a film visszatér Raccoon City szívébe, de egy új, jeges megközelítéssel. A rajongók szerint az egész atmoszféra erősen emlékeztet a Resident Evil: Code Veronica hangulatára.

Fagyos új fejezet a Resident Evil-univerzumban

A Resident Evil-játékok ritkán kalandoztak a havas környezetek felé, de korábban már láthattunk hideg, zord helyszíneket: a bevezetőben említett Code Veronica nagy része az Antarktiszon játszódik, míg a Resident Evil: Village gótikus, hófödte díszletek között bontakozik ki. Cregger filmje azonban először viszi el a nézőket egy téli Raccoon Citybe – ami nemcsak látványban, hanem hangulatban is újat ígér. A hóval borított utcák és elhagyatott városi terepek egyszerre kelthetnek The Thing, The Shining és Overlord hangulatot, így a nézők garantáltan fagyos borzongásra számíthatnak.

Facebook Logo Kövess minket Facebookon is!

Új történet, ismeretlen hősök

A rendező korábban az Entertainment Weekly-nek adott interjúban megerősítette, hogy a film nem követi a korábbi játékok vagy adaptációk cselekményét: „Teljesen eredeti történet lesz. Ha megnézed, rögtön érezni fogod, hogy ez egy igazi Zach Cregger-film – csak épp a Resident Evil világában játszódik.” Hozzátette, hogy a játékok rajongói sem fognak csalódni, hiszen a film tisztelettel bánik az alapanyaggal, miközben friss irányt ad a franchise-nak.

Az új Resident Evil főszerepében Austin Abrams látható, a bemutatót pedig 2026. szeptember 18-ára tűzték ki. Ha minden igaz, ez lesz az eddigi legkülönlegesebb hangulatú kiruccanás Raccoon City poklába – most épp hóviharba burkolva.

Cikk megosztás
×

Csatlakozz a Közösségünkhöz!

Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb hírekről? Csatlakozz Discord szerverünkhöz, és beszélgess a többi olvasóval!

Csatlakozás a Discordhoz Köszönöm, nem