Főoldal Filmek A Resident Evil filmes reboot jogait a Sony szerezte meg – és már premierdátuma is van
Filmek

A Resident Evil filmes reboot jogait a Sony szerezte meg – és már premierdátuma is van

A Sony nyerte a versenyt a Resident Evil franchise jogaiért, és már ki is tűzték a reboot bemutatóját.

123
Resident Evil

Hivatalosan is eldőlt, hogy a Resident Evil filmes rebootját a Sony Pictures készíti el, és a stúdió már most kitűzte a premier dátumát. Az elmúlt hónapokban több nagy stúdió – köztük a Warner Bros. és a Netflix – is versenyzett a Capcom legendás túlélőhorror-sorozatának filmes jogaiért, de végül a Sony bizonyult győztesnek. A projektet Zach Cregger, a 2022-es Barbár rendezője és írója vezeti majd, ami izgalmas fordulatot ígér a széria történetében.

Röviden:

- A Sony nyerte a Resident Evil filmes reboot jogait.
- A film rendezője és írója Zach Cregger, aki hűséges adaptációt ígér.
- A mozipremier 2026. szeptember 18-án várható.

A Sony már korábban is próbálkozott egy reboottal

A Sony nem először próbálja meg újraindítani a franchise filmes univerzumát. 2021-ben bemutatták A kaptár – Raccoon City visszavár című filmet, amely hűségesebb próbált maradni a játékokhoz, ám kritikailag és pénzügyileg sem aratott sikert. Ennek ellenére a stúdió továbbra is nagy potenciált lát a franchise-ban, hiszen a korábbi élőszereplős Resident Evil-filmek együttesen 1,2 milliárd dolláros bevételt generáltak világszerte. Nem csoda, hogy több nagy produkciós cég is versenyzett a jogokért.

A rajongók számára különösen ígéretes lehet, hogy a filmet Zach Cregger írja és rendezi, aki korábban a nagy sikerű Barbár című filmet is jegyezte. Cregger saját bevallása szerint régi Resident Evil-rajongó, és célja egy olyan adaptáció létrehozása, amely hű marad az eredeti játékok hangulatához és történetéhez. A rendező így nyilatkozott a Deadline-nak: „Évtizedek óta hatalmas rajongója vagyok ezeknek a játékoknak, és hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy életre kelthetem ezt a fantasztikus világot.”

Ez a hozzáállás reményt adhat azoknak, akik az eddigi filmeket túlzottan eltávolodottnak érezték az alapanyagtól. A projektet a Constantin Film gyártja és finanszírozza részben, a PlayStation Productions pedig szintén részt vesz az elkészítésében.

A kérdés már csak az: Vajon a Sony képes lesz végre egy olyan Resident Evil-filmet készíteni, amely méltó a videojáték-sorozat hírnevéhez?

A válaszra 2026. szeptember 18-án kapunk választ, amikor a Resident Evil legújabb feldolgozása a mozikba kerül.

Resident Evil
Forrás: Sony Pictures
Szerző
Kévés Bence Mihály

Imádok elveszni a filmek és sorozatok világában, ahol minden jelenet egy új kaland, és minden karakter egy új barát. Nálam mindig forog a “lejátszás” gomb.

Szólj hozzá!

Közelgő események

Még több a témában...