Úgy tűnik, nem fogják teljesen újrakezdeni a történetet a Marvel Moziverzumban (MCU). Az utóbbi hónapokban egyre erősebbek voltak azok a találgatások, amelyek szerint a Bosszúállók: Titkos háború zárná le a Hatodik Fázist 2027-ben, és egyben a teljes MCU univerzumot is alapjaiban újraindítaná. Sokan ezt a lehetőséget üdvözölték, hiszen így könnyebben be lehetne illeszteni olyan ikonikus karaktereket, mint az X-Men és a Fantasztikus Négyes. Ugyanakkor mások attól tartottak, hogy ez a közel két évtizednyi, gondosan felépített történetszálak végét jelentheti.
Röviden:
- A Titkos háború után nem tervezi teljesen újraindítani az MCU-t a Marvel.
- Brad Winderbaum szerint nehéz lenne teljesen „újrakezdeni” egy ennyire komplex univerzumot.
- Inkább a fejlődésre és a frissítésre helyezik a hangsúlyt, miközben tiszteletben tartják a korábbi történeteket.
Különösen a Robert Downey Jr. visszatérése Doctor Doom szerepében (és nem Vasemberként), valamint a Russo fivérek rendezői visszatérése keltette fel a rajongók figyelmét, és sokan biztosra vették, hogy ez az MCU teljes átalakulásához vezethet. A Screen Off Script-nek adott interjújában Brad Winderbaum, a Marvel televíziós és animációs részlegének vezetője világosan beszélt az MCU jövőjéről.
Nem lehet igazán teljesen újraindítani semmit. Nagyon nehéz dolog egy élő, lélegző, fikciós univerzummal egyszerűen nulláról kezdeni, mert a rajongók érzelmi befektetése és szeretete az eddigi történetek iránt túl nagy.
Brad Winderbaum
Ebből arra lehet következtetni, hogy a Marvel felismerte, milyen kockázatos lenne eldobni mindazt, amit az MCU 2008 óta felépített. Winderbaum rámutatott arra is, hogy a képregények világában a teljes újraindítások gyakran vegyes eredményeket hoztak, például a DC Comics emlékezetes Crisis on Infinite Earths vagy a New 52 projektjei esetében.
Fejlődés, nem újrakezdés: A Marvel tervei az MCU jövőjére
Ennek dacára Winderbaum szerint a végső döntéseket továbbra is Kevin Feige hozza meg, kijelentései alapján inkább a meglévő univerzum frissítésére törekednek, nem pedig annak teljes újraindítására. A cél az lehet, hogy az MCU új irányokat fedezzen fel, miközben tiszteletben tartja a már meglévő történeteket és karaktereket.
Ez az irányvonal több szempontból is logikus. Az utóbbi években számos új karaktert mutattak be, mint például Shang-Chi, Holdlovag és Ms. Marvel, akiknek a története még csak most kezdődött el. Emellett olyan régóta várt franchise-ok is készülnek, mint a Fantasztikus Négyes, és Daredevil is visszatér. Ezeket a történetszálakat eldobni nemcsak a régi rajongók elidegenítését jelentené, hanem a meglévő univerzum kreatív lehetőségeit is veszendőbe hagyná.
Egy reálisabb forgatókönyv az lehet, hogy a Marvel az olyan hosszú életű franchise-ok példáját követi, mint a Ki vagy, doki? vagy a Pokémon. Ezek a sorozatok úgy tudták megőrizni kontinuitásukat, hogy közben új korszakokat, karaktereket és történeti íveket vezettek be. Ez az irány segíthetne abban, hogy az új nézők is könnyen bekapcsolódhassanak, miközben a régi rajongók sem veszítik el az érzelmi kötődésüket a korábbi filmek és sorozatok iránt.
Ahogy közeledik az MCU 20. évfordulója 2028-ban, egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a Marvel inkább egy “vérfrissítésre” készül, mintsem egy teljes rebootra. Az újítások mellett tiszteletben tartják az eddigi történeteket, és megpróbálnak új távlatokat nyitni a franchise számára.
Ezzel a megközelítéssel a Marvel megőrizheti mindazt, amely az MCU-t a világ egyik legnagyobb filmes franchise-ává emelte. Közben pedig új, izgalmas karakterekkel és történetekkel bővítheti az univerzumot, amely így továbbra is vonzó marad mind az új, mind a régi rajongók számára.

Szólj hozzá!