Wide Screen
Image default
BRÉKING Filmek

A 91. Oscar-díj-átadó ünnepség nyertesei és vesztesei

A Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia díjazta a legjobb filmeket 2018-ból, azonban a tűzijáték ezúttal is elmaradt.

Ma virradóra átadták a 91. Oscar-gála díjait, azonban az elmúlt évekhez képest ezúttal nem volt magyar alkotás, amiért izgulhattunk volna az ünnepségen, de így is akadtak érdekességek a gálán. Az Akadémia idén elsősorban nem azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy mely alkotásokat jelölte az adott kategóriában, hanem botrányoktól volt hangos. Előbb visszavont egy olyan kategóriát, amit sokak szerint csak azért indítottak volna, hogy a Fekete Párduc biztos győztes legyen – végül a film a legjobb filmért járó kategóriában indult -, majd a reklámszünetben átadó díjakkal hívta fel magára a figyelmet, amit végül megváltoztattak, s minden díjat élőben adtak át.

A papírforma idén sem érvényesült, nem Csillag születik, nem a Róma, nem a Bohém rapszódia nyerte a legjobb filmért járó aranyszobrot, hanem a Zöld könyv – Útmutató az élethez, de a többiek sem távoztak üres kézzel, a Bohém rapszódia Rami Malek alakításáért behúzta a legjobb férfi főszerepet és a legjobb hangkeverést. A Fekete Párducot a legjobb eredeti filmzenében diadalmaskodott, míg a Pókember: Irány a Pókverzum! lett a legjobb animációs rajzfilm.

Oscar-díjazottak 2019

Legjobb film
  • Fekete Párduc
  • BlacKkKlansman – Csuklyások
  • Bohém rapszódia
  • A kedvenc
  • Zöld könyv – Útmutató az élethez
  • Roma
  • Csillag születik
  • Alelnök
Legjobb rendező
  • Spike Lee (BlacKkKlansman – Csuklyások)
  • Pawel Pawlikowski (Hidegháború)
  • Yorgos Lanthimos (A kedvenc)
  • Alfonso Cuarón (Roma)
  • Adam McKay (Alelnök)
Legjobb férfi főszereplő
  • Christian Bale (Alelnök)
  • Bradley Cooper (Csillag születik)
  • Willem Dafoe (At Eternity’s Gate)
  • Rami Malek (Bohém rapszódia)
  • Viggo Mortensen (Zöld könyv)
Legjobb férfi mellékszereplő
  • Mahershala Ali (Zöld könyv)
  • Adam Driver (BlacKkKlansman – Csuklyások)
  • Sam Elliott (Csillag születik)
  • Richard E. Grant (Megbocsátasz valaha?)
  • Sam Rockwell (Alelnök)
Legjobb női főszereplő
  • Yalitza Aparicio (Roma)
  • Glenn Close (The Wife)
  • Olivia Colman (A kedvenc)
  • Lady Gaga (Csillag születik)
  • Melissa McCarthy (Megbocsátasz valaha?)
Legjobb női mellékszereplő
  • Amy Adams (Alelnök)
  • Marina de Tavira (Roma)​​
  • Regina King (If Beale Street Could Talk)
  • Emma Stone (A kedvenc)
  • Rachel Weisz (A kedvenc)

Legjobb idegennyelvű film
  • Capernaum (Libanon)
  • Hidegháború (Lengyelország)
  • Never Look Away (Németország)
  • Roma (Mexikó)
  • Bolti tolvajok (Japán)
Legjobb animációs film
  • A hihetetlen család 2. (Brad Bird)
  • Kutyák szigete (Wes Anderson)
  • Mirai – Lány a jövőből (Mamoru Hosoda)
  • Ralph lezúzza a netet (Rich Moore, Phil Johnston)
  • Pókember: Irány a Pókverzum! (Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman)
Legjobb adaptált forgatókönyv
  • The Ballad of Buster Scruggs (Joel Coen , Ethan Coen)
  • BlacKkKlansman – Csuklyások (Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee)
  • Megbocsátasz valaha? (Nicole Holofcener and Jeff Whitty)
  • If Beale Street Could Talk (Barry Jenkins)
  • Csillag születik (Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters)
Legjobb eredeti forgatókönyv
  • A kedvenc (Deborah Davis, Tony McNamara)
  • A hitehagyott (Paul Schrader)
  • Zöld könyv (Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly)
  • Roma (Alfonso Cuarón)
  • Alelnök (Adam McKay)
Legjobb operatőri munka
  • Hidegháború (Lukasz Zal)
  • A kedvenc (Robbie Ryan)
  • Never Look Away (Caleb Deschanel)
  • Roma (Alfonso Cuarón)
  • Csillag születik (Matthew Libatique)
Legjobb vágás
  • BlacKkKlansman – Csuklyások (Barry Alexander Brown)
  • Bohém rapszódia (John Ottman)
  • Zöld könyv (Patrick J. Don Vito)
  • A kedvenc (Yorgos Mavropsaridis)
  • Alelnök (Hank Corwin)
Legjobb eredeti filmzene
  • BlacKkKlansman – Csuklyások (Terence Blanchard)
  • Fekete Párduc (Ludwig Goransson)
  • If Beale Street Could Talk (Nicholas Britell)
  • Kutyák szigete (Alexandre Desplat)
  • Mary Poppins visszatér (Marc Shaiman, Scott Wittman)
Legjobb eredeti betétdal
  • All The Stars (Fekete Párduc, Kendrick Lamar)
  • I’ll Fight (RBG, Diane Warren, Jennifer Hudson)
  • The Place Where Lost Things Go (Mary Poppins visszatér, Marc Shaiman, Scott Wittman)
  • Shallow (Csillag születik, Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt, Benjamin Rice)
  • When A Cowboy Trades His Spurs For Wings (The Ballad of Buster Scruggs, Willie Watson, Tim Blake Nelson)
Legjobb vizuális effektus
  • Bosszúállók: Végtelen háború
  • Barátom, Róbert Gida
  • Az első ember
  • Ready Player One
  • Solo: Egy Star Wars-történet
Legjobb díszlet
  • Fekete Párduc (Hannah Beachler)
  • Az első ember (Nathan Crowley, Kathy Lucas)
  • A kedvenc (Fiona Crombie, Alice Felton)
  • Mary Poppins visszatér (John Myhre, Gordon Sim)
  • Roma (Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez)
Legjobb jelmez
  • The Ballad of Buster Scruggs (Mary Zophres)
  • Fekete párduc (Ruth E. Carter)
  • A kedvenc (Sandy Powell)
  • Mary Poppins visszatér (Sandy Powell)
  • Két királynő (Alexandra Byrne)
Legjobb smink és haj
  • Border
  • Két királynő
  • Alelnök
Legjobb animációs rövidfilm
  • Animal Behaviour (Alison Snowden, David Fine)
  • Bao (Domee Shi)
  • Late Afternoon (Louise Bagnall)
  • One Small Step (Andrew Chesworth, Bobby Pontillas)
  • Weekends (Trevor Jimenez)
Legjobb rövidfilm
  • Detainment (Vincent Lambe)
  • Fauve (Jeremy Comte)
  • Marguerite (Marianne Farley)
  • Mother (Rodrigo Sorogoyen)
  • Skin (Guy Nattiv)
Legjobb hangvágás
  • Fekete Párduc (Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker)
  • Bohém rapszódia (John Warhurst)
  • Az első ember (Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan)
  • Hang nélkül (Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl)
  • Roma (Sergio Diaz, Skip Lievsay)
Legjobb hangkeverés
  • Fekete Párduc
  • Bohém rapszódia
  • Az első ember
  • Roma
  • Csillag születik
Legjobb dokumentumfilm
  • Free Solo (Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi)
  • Hale County This Morning, This Evening (RaMell Ross)
  • Minding the Gap (Bing Liu)
  • Of Fathers and Sons (Talal Derki)
  • RBG (Betsy West, Julie Cohen)
Legjobb dokumentum-rövidfilm
  • Black Sheep (Ed Perkins)
  • End Game (Rob Epstein, Jeffrey Friedman)
  • Lifeboat (Skye Fitzgerald)
  • A Night at the Garden (Marshall Curry)
  • Period. End of Sentence (Rayka Zehtabchi)

Oscar-díj

Még több a témában...

Rengeteg új képkockát hozott a Bosszúállók: Végjáték új előzetese

Kévés Bence Mihály

KRITIKA: Pókember: Irány a Pókverzum!

Kurdics Zoltán Gábor

Nem kis meglepetést hoztak az idei Oscar-jelöltek

Kévés Bence Mihály

A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. Elfogad Tovább