Hiába jelentették be egy látványos előzetessel a Star Wars Eclipse játékot a 2021-es The Game Awardson, a Quantic Dream azóta sem tudta leszállítani a szoftvert. A stúdiót azóta felvásárolta a kínai NetEase és ők egy másik live service multiplayer játékot erőltettek, amely idén nagyon hamar meg is bukott. Ez idő alatt a Star Wars Eclipse sem haladt a tervek szerint, a játék megjelenése még messze van, a mostani pletykák szerint pedig a stúdió és a projekt sorsa is bizonytalanná vált.
Megfeneklett a Star War Eclipse fejlesztése?
Még áprilisban írta meg Mike Straw, az Insider Gaming bennfentese, hogy a Star Wars Eclipse fejlesztése nehezen halad, mert a NetEase nem hajlandó többet költeni rá, így nem tudnak új fejlesztőket sem felvenni, helyette a multiplayer Spellcasters Chroniclestől várják a sikert. A cikk akkor úgy írta, hogy az Eclipse nagyobb része kész van, de még évekre van attól, hogy megjelenjen.
A Spellcasters Chronicles hivatalosan is megbukott, ezt a Quantic Dream erősítette meg májusban, de azt is közölték, hogy a bukott live service játék és a cégben bekövetkező átalakítások nincsenek hatással a Star Wars Eclipse fejlesztésére, az a tervek szerint halad tovább.
Straw az Insider Gaming május 29-i podcastjében borúlátón beszélt a játékról. Szerinte senki ne várja, hogy a játékot bemutassák az idei Summer Game Festen. A szerző szerint ugyanis a Star Wars Eclipse fejlesztése egy ideje megfeneklett, úgynevezett development hell státuszban van.
„Nem állnak jól a dolgok. Egyáltalán nem állnak jól, és ez frusztráló. Nagy a frusztráció emiatt, szóval nem számítanék rá. Ha tennének valamit, az legfeljebb annyi lenne, hogy »még mindig itt vagyunk«.” – fogalmazott a bennfentes.
Ehhez csatlakozott a portál főszerkesztője, a szintén bennfentes Tom Henderson is, aki szerint a játék már három éve nem halad jól. Korábban még úgy spekuláltak, hogy a NetEase akár el is adhatja a Quantic Dreamt, hiszen a kínai kiadó eleve visszavágta a nyugati stúdióit. Egyelőre ezek nincsenek megerősítve hivatalosan, így nem tudhatunk semmi biztosat a játék és a stúdió sorsáról.
Izgalmas és új karakterekkel jön a Star Wars Eclipse
Annak ellenére, hogy a játék fejlesztése lassan és nehézkesen halad, egy nagyon izgalmas és újszerű Star Wars-játékról lehet szó. Már a bejelentő CGI előzetes is valami egészen újat mutatott, ugyanis a játék története a Köztársaság Fénykora időszakában játszódik több mint száz évvel a Baljós árnyak előtt. A játék új karakterekkel mutat be egy politikai konfliktust a Külső Peremvidéken, miközben a stúdiótól megszokott módon a döntéseink is formálják a történetet és a karakterek sorsait.
Hogy milyen új karakterekkel is lehet dolgunk arról a bennfentes FivesWalker szivárogtatott infókat az X-en. A poszt szerint a játék több főszereplőt mozgat majd egyszerre, ahogy a Detroit: Become Humanban is volt. Ezek a különböző nézőpontok egy nagyobb rálátást adnak majd a történetre.
Az egyik főszereplő egy tipikus fiatal jedi lesz. Egy idealista, jószívű, akinek határait próbára teszik, amikor a galaxis egy feltérképezetlen régiójában erkölcsileg megkérdőjelezhető és veszélyes helyzetekbe keveredik. Ez a fajta karakter abszolút illik a Köztársaság Fénykora könyveiben és képregényeiben olvasható hasonló szereplőkre.
A másik főszereplő egy nem Erő-érzékeny lány lesz, aki ezt leszámítva sokban hasonlít Reyre is. Egy rabszolgalány, aki egy kopár, elhagyatott bolygón él, szegény, éhezik és magányos, akárcsak Rey Az ébredő Erőben. Egy kedves öregember, amolyan pótapaként gondoskodik róla, de ez a férfi megbetegszik és ez arra készteti a lányt, hogy egy lázadást robbantson ki és szembe is szálljon a jedikkel.



Supergirl (2026) • (12) • amerikai kaland-sci-fi, 110 perc – Bemutató ideje: június 25.









