A sorozat showrunnerje elárulta, mikor ér véget a Sárkányok háza

A showrunner megtörte a csendet, és elárulta, pontosan mennyi maradt hátra a Targaryen-ház véres polgárháborújából.

Kévés Bence Mihály
Olvasási idő: 3 perc
Forrás: Warner Bros. Discovery

A Westeros feletti uralomért vívott harc sosem volt még ennyire tüzes és kimerítő. Miközben a rajongók tűkön ülve várják a sárkánylovasok visszatérését, a háttérben már látszanak a végjáték körvonalai. Ryan Condal showrunner friss nyilatkozata rávilágított, hogy a Targaryen-ház bukása nem húzódik a végtelenségig. A produkció gőzerővel dübörög, és a stáb megfeszített tempóban dolgozik a soron következő látványos összecsapásokon. A Trónok harca univerzumának kedvelői számára ez egy korszak végét jelenti, de egyben új kezdeteket is ígér. Készüljünk fel, mert a Vastrónért folyó küzdelem hamarosan eléri csúcspontját!

Megfeszített tempó és a sárkányok születése

Bár a harmadik évad pontos premierdátumára még várniuk kell a rajongóknak, Ryan Condal showrunner nemrég emlékeztetett mindenkit: a sorozat a negyedik szezonnal végleg lezárul. Az Escape Hatch podcastben Condal őszintén beszélt a forgatás nehézségeiről, amit csak „hosszú, hosszú, hosszú menetelésként” jellemzett. Elárulta, hogy augusztustól a befejezésig heti hatnapos munkarendben dolgoztak, hogy minden időben elkészüljön, és az utómunka menetrendje se sérüljön. Mint mondta, „borzasztó sokáig tart elkészíteni azokat az istenverte sárkányokat”. A negyedik évad forgatókönyvei már készülnek, így az alkotók pontosan látják az utat a fináléig.

Most már azt is tudjuk, hogy csak egy maradt hátra, és úgy érezzük, mindent kiadhatunk magunkból a pályán, mert elkezdtük a negyedik évad írási folyamatát, ami egyben az utolsó is lesz.

Ryan Condal

Bővül a Trónok harca univerzuma

Míg a Sárkányok háza a végéhez közeledik, a rajongóknak nincs okuk az aggodalomra, hiszen a franchise más irányokban tágul tovább. Már csak pár hét, és 2026. január 18-án debütál az újabb előzménysorozat, A Hét Királyság lovagja (A Knight of the Seven Kingdoms). Francesca Orsi, az HBO programigazgatója lelkesen nyilatkozott a jövőbeli tervekről:

Örömmel tölt el minket, hogy a Trónok harca univerzumának rajongói számára az elkövetkező három évben új évadokat szállíthatunk ebből a két sorozatból. A Sárkányok háza és A Hét Királyság lovagja együtt mutatják meg, mennyire kiterjedt és gazdag képzeletvilágú George R. R. Martin univerzuma. Januárban szerintem a közönséget le fogja nyűgözni Dunk és Egg inspiráló története, amit George és Ira Parker olyan gyönyörűen örökített meg. Ezen a nyáron pedig a Sárkányok háza ismét lángra lobban minden idők legepikusabb csatáival.

Francesca Orsi

Bár George R.R. Martin megerősítette, hogy számos további projekt – köztük folytatások és előzmények – is fejlesztés alatt áll, a háttérben zajló üzleti folyamatok, például a Warner Bros. és a Netflix esetleges fúziója, még tartogathatnak meglepetéseket. Addig is, 2026 a sárkányok és a lovagok éve lesz a képernyőkön.

Sárkányok háza
Forrás: HBO

Wide Screen Logo

Cikk megosztás
×