A 2026-ra ígért Resident Evil Requiem már most a horrorrajongók legvártabb címe, és bár a főszereplő stafétáját Grace Ashcroft (a Resident Evil Outbreak-ből ismert Alyssa Ashcroft lánya) veszi át, a közösséget egyetlen kérdés tartotta lázban: visszatérnek-e a régi nagy öregek? A legtöbben Leon S. Kennedy felbukkanásáért imádkoztak, és úgy tűnik, imáik meghallgatásra találtak. A PlayStation Store ugyanis egy véletlen (vagy annak álcázott) baki folytán idő előtt élesítette a játék hivatalos borítóképét, ami minden kétséget eloszlatott.
A borítókép nem hazudik: Leon visszatért
A leleplezésre egy szemfüles rajongó, Bluewav hívta fel a figyelmet, aki rájött, hogy ha előtölti a Resident Evil Requiem nem Deluxe kiadását a PlayStation Store-ból, láthatóvá válik az új grafika. A képen a főhősnő, Grace Ashcroft mögött félreismerhetetlenül ott tornyosul Leon S. Kennedy arcképe is. Mivel a Capcom vélhetően a hétvégi The Game Awards-ra tartogatta a nagy bejelentést, a Sony most alaposan elrontotta a meglepetést.
A rendező csak a bolondját járatta velünk?
A szivárgás különösen pikáns annak fényében, amit Koshi Nakanishi játékigazgató még júniusban nyilatkozott. Akkor ugyanis határozottan azt állította, hogy Leon nem illik a Requiem koncepciójába.
„Senki sem akarja látni Leont, ahogy megijed minden apróságtól. Ő valójában elég rossz választás egy horrorhoz” – mondta akkor Nakanishi, hozzátéve, hogy Leon nem az a típus, aki összerezzen egy leeső vödör zajától.
Most már nyilvánvaló: a rendező csak porhintésnek szánta a nyilatkozatot, hogy elaltassa a gyanakvást, és nagyobbat szóljon a visszatérés híre.
Szemkötő és a sötét jövő
A borítókép egy másik korábbi pletykát is megerősíteni látszik. Korábban felröppent a hír, hogy az idősebb Leon félszemű lesz a játékban (egy szemkötőt visel a jobb szemén). A most kiszivárgott grafikán Leonnak csak az arca bal oldala látható, ami gyanúsan egybevág a „kalóz-Leon” elmélettel. Mivel a karakter a fő borítón kapott helyet, szinte biztos, hogy nem csak egy cameo erejéig ugrik be, hanem kulcsszereplője lesz a történetnek. A rajongók most már tűkön ülve várják a The Game Awards péntek hajnali bemutatóját, ahol a Capcom várhatóan hivatalosan is bemutatja az új előzetest, és talán végre mozgásban is láthatjuk a legendás ügynököt – és a korábban már megszellőztetett, rémálomba illő „Ghoulish” szörnyet is.
Legénybúcsú / Legénybúcsú > Bemutató ideje: december 11.
