Főoldal Játékok PlayStation Végre helyreállt a PSN csaknem egy napos leállás után
PlayStation

Végre helyreállt a PSN csaknem egy napos leállás után

A PlayStation Network újra működik, miután közel 24 órán át tartó kimaradás akadályozta a játékosokat az online és offline játékok elérésében.

197
PSN

A Sony végre helyreállította a PlayStation Network (PSN) szolgáltatásait, miután egy hatalmas leállás miatt közel egy teljes napig nem volt elérhető a rendszer. Szombat reggelre világszerte elérhetetlenné váltak a PlayStation szerverei, a felhasználók nem tudták használni az online szolgáltatásokat, de beszámolók szerint a lemezes és offline szolgáltatásokat is érintette a leállás.

Röviden:

- A PSN majdnem egy teljes napra leállt, de most újra működik.
- A hiba miatt a játékosok nem tudtak bejelentkezni, vásárolni, játszani vagy akár egyjátékos digitális címeket indítani.
- A Sony bocsánatot kért, de nem adott magyarázatot a leállás okára.

A vállalat az @AskPlayStation X-fiókján keresztül jelentette be a jó hírt, hogy vasárnapra sikerült elhárítani a hibát. A bejegyzésben a Sony a hivatalos PSN státuszoldalára is hivatkozott, ahol a játékosok nyomon követhetik a szolgáltatás állapotát. Időközben a konzolgyártó azt is bejelentette, hogy a PlayStation 5 tulajdonosai 5 nap jóváírást kapnak az okozott kellemetlenségért cserébe – a PlayStation Plus előfizetői csomagokra vonatkozik.

„A PSN helyreállt. Mostantól probléma nélkül elérhetők az online funkciók. Elnézést a kellemetlenségért!”

Mi történt a PSN-nel?

A leállás péntek este kezdődött, és több fontos PSN-funkciót is érintett, például a fiókkezelést, a multiplayer módokat, a PlayStation Store-t és a PlayStation Video és PlayStation Direct szolgáltatásokat. A Sony státuszoldala akkor azt jelezte, hogy a játékosok nehézségekbe ütközhetnek a játékok elindításakor, az alkalmazások futtatásakor és az online funkciók elérésében.

A leállás csúcspontján a Downdetector oldalán közel 70 000 bejelentés érkezett problémákról, és sokan jelezték, hogy még az egyjátékos digitális játékokat sem tudják elindítani.

Ez nem az első PSN-leállás

Bár a mostani kimaradás arányaiban hosszú volt, nem ez volt az első eset, hogy a PSN problémákkal küzdött. A közelmúltban több hasonló esetre is sor került már. 2023 októberében egy hasonló hiba nyolc órán keresztül tartott. 2024 májusában pedig egy részleges leállás hátráltatta a szolgáltatást.

A Sony nem adott hivatalos magyarázatot arra, hogy mi okozta a mostani összeomlást, és nem reagált a sajtó megkereséseire sem.

A PSN helyreállásával a játékosok végre újra élvezhetik az online és offline játékokat, de a hosszú leállás rávilágított arra, hogy a PlayStation ökoszisztéma mennyire függ az online kapcsolattól.

The Last of Us Part II Remastered
Forrás: PlayStation
Szerző
Kévés Bence Mihály

Imádok elveszni a filmek és sorozatok világában, ahol minden jelenet egy új kaland, és minden karakter egy új barát. Nálam mindig forog a “lejátszás” gomb.

Szólj hozzá!

Közelgő események