Darth Plagueis nyáron Az akolitus című sorozatban mutatkozott be először élőszereplős formában. A nagy leleplezéskor sokan megörültek, hogy végre láthatják Palpatine mesterét, akiről annyit beszélt Anakinnak. Az öröm azonban rövid volt, mert a nézettségi adatok alapján a Disney törölte a folytatást, s ezzel valószínűleg egy időre a mesternek is búcsút inthetünk.
Röviden:
- Darth Plagueis rövid szerepet kapott a képernyőn.
- Egy magyar koncepcióművész dolgozott Az akolitus tervein.
- Mit kell tudni a bölcs sith mesterről.
Bár a sorozatban egy sötét barlangban láttuk ólálkodni csuklyával a fején, a magyar koncepcióművésznek köszönhetően lenyűgöző új koncepciórajzok jelentek meg a sith mesterről és ikonikus fénykardjával a kezében. Darth Sidious mestere, Darth Plagueis először a Star Wars III: A Sith-ek bosszúja című filmben került említésre. Palpatine szerint olyan hatalmas volt, hogy még a halált is legyőzte – ez az ötlete volt annyira vonzó Anakin Skywalker számára. Hihetetlen módon azonban csak Az akolitus befejezésében – mintegy 19 évvel később – jelent meg Plagueis élőszereplős formában.
A koncepcióművész Menyhei Szabolcs osztotta meg néhány munkáját X-en, és ezek között a muun fajhoz tartozó Sith Nagyúr is látható. Az első kép lényegében fejfedő nélkül mutatja a Nagyurat, míg a második képen felfedik, hogyan is nézhetett volna ki Plagueis, illetve vörös fénykardja is látható. A markolat érdekes kialakítású, recés élekkel, ami vad külsőt kölcsönöz neki.
A kánonban keveset tudunk Darth Plagueisről. James Luceno Plagueis című regényéből ismerhettük meg, amely az egyik utolsó megjelent könyv volt a Bővített Univerzumban. Egy másik cikkben hosszasan foglalkoztunk a titokzatos mesterre, és összeszedtünk minden fontos tudnivalót, amit eddig leírtak a sithről.
Plagueis csak néhány másodpercre tűnt fel a sorozatban, és valódi szerepe ismeretlen maradt. Továbbra is kérdés, hogy ő volt Qimir, az Idegenként ismert Sith mester mentora, vagy valaki más. Amennyiben Qimir mestere Plagueis volt, az azt jelentené, hogy mindvégig szemmel tartotta tanítványát, miközben Qimir új tanítványával végezni készült régi mesterével a Kettő Szabálya alapján. Egy másik teória, hogy Plagueis riválist látott Qimirben, és arra használta, hogy megtalálja az ikreket, akik kulcsfontosságú szerepet játszhattak Plagueis későbbi kísérleteiben.
Szólj hozzá!